Teknoloji ve Rekabetin Geleceği HKÜ’de Masaya Yatırıldı

Teknoloji ve Rekabetin Geleceği HKÜ’de Masaya Yatırıldı

ABONE OL
21 Mart 2024 12:09
Teknoloji ve Rekabetin Geleceği HKÜ’de Masaya Yatırıldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) Mühendislik Fakültesi ve  Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi ile Milli Teknoloji Hamlesi’ne yön verecek gençlerin yetiştirilmesine katkı sağlamak amacıyla Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı öncülüğünde hayata geçirilen Sektör Kampüste Programı ve Hava Elektronik Sanayii (HAVELSAN) iş birliğinde; geleceğin meslekleri ve teknoloji alanındaki gelişmeleri değerlendirmeyi amaçlayarak öğrencilerin bilgi düzeylerini artırmayı hedefleyen; “Teknoloji ve Rekabet Üstünlüğü: Geleceğin Meslekleri için Stratejiler ” konulu seminer Hukuk Amfi’de yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

HAVELSAN Strateji Takım Yöneticisi Dr. Erol Yücel’in konuşmacı olarak katıldığı seminere; HKÜ Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Gül Rengin Küçükerdoğan ve Prof. Dr. Mehmet Lütfi Yola, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hanifi Çanakçı, Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fatih Hasoğlu, öğretim elemanları ve öğrenciler katıldı.

Geleceğe hazır olmanın ve teknoloji ile rekabet üstünlüğünü yakalamanın günümüz iş dünyasında başarı için şart olduğunu belirten, HKÜ Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli: “Hasan Kalyoncu Üniversitesi olarak geleceği şekillendirebilecek, yetenekli, girişimci ve yenilikçi uzmanları yetiştirmek ve sektöre kazandırarak, ülkemizin her sahada güçlenmesine katkıda bulunmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Araştırma ve inovasyonu teşvik ediyoruz ve öğrencilerimize alanlarında gerekli yetkinlikleri kazandırıyoruz. Bunu süreçte, ilgili sektörlerle işbirliğinden de öte içi içe olmaya çalışıyoruz. ‘Sektör Kampüste’ programı bunun en iyi örneklerinden biri. Program kapsamında bugün de HAVELSAN ile beraberiz. Destekleri ve katılımları için teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Konuşmasına HAVELSAN ve ‘Sektör Kampüste’ programı hakkında bilgiler vererek başlayan HAVELSAN Strateji Takım Yöneticisi Dr. Erol Yücel: “Teknoloji hızla ilerliyor, ancak öncelik her zaman nitelikli insan gücündedir. Nitelikli insanlar, teknolojiyi geliştirerek rekabet avantajı sağlarlar. Sizin de teknolojiyi, kendi rekabet gücünüzü artıracak şekilde kullanmanız önemlidir. Kendinizi sürekli olarak geliştirmeniz gerekmektedir. Rekabet üstünlüğü sağlayabilmek için yapılması gereken en önemli iş, anlamlı farklılıklar geliştirebilmek ve bunu hızla sunabilmektir” diyerek, teknoloji ve rekabet üstünlüğü kavramlarının önemi, gelecekteki mesleklerin nasıl şekillenebileceği ve buna uygun stratejilerin neler olabileceği konusunda öğrencilere bilgiler verdi.

“Geleceğin için HAVELSAN Kampüste” programı çerçevesinde, 21-22 Mart 2024 tarihlerinde HKÜ kampüsünde gerçekleştirilecek olan “Stratejik Benlik: Geleceğin Liderleri için Bireysel Dönüşüm” mentörlük grupları, öğrencilerle buluşmaya devam edecek.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.