En Başarılı Dergi Ödülü” Times Of Turkey’in

En Başarılı Dergi Ödülü” Times Of Turkey’in

ABONE OL
18 Mayıs 2022 16:14
En Başarılı Dergi Ödülü” Times Of Turkey’in
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Times Of Turkey Dergisi, GAP Gazeteciler Birliği Tarafından Malatya’da düzenlenen ödül töreninde En Başarılı Dergi ödülüne layık görüldü

GAP Gazeteciler Birliği’nin Malatya’da düzenlediği geleneksel “GAP Oscarı” Ödülleri Malatya’da gerçekleştirilen görkemli bir törenle sahiplerini buldu.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Yeni Nikah Sarayı Salonu’nda düzenlenen törende, çeşitli dallarda ödüller dağıtıldı.


“En başarılı devlet adamı” ödülüne layık bulunan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın teşekkür mesajının, sinevizyon eşliğinde görüntülü izlendiği, ödülünü ise Tatar adına KKTC Gaziantep Başkonsolosu Fahri Yönlüer’in aldığı törende, “En başarılı makam” ödülü Kırgızistan’ın Ankara Büyükelçisi Kubanıçbek Ömüraliyev’e, “En başarılı bakan” ödülü ise Irak Bölgesel Yönetimi Etnik ve Dini Oluşumlar Sorumlu Devlet Bakanı Aydın Maruf’a verildi.


“En başarılı siyasetçi” ödülünün TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı, AK Parti Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın’a, “En başarılı vali” ödülünün Hakkari Valisi İdris Akbıyık’a, “En başarılı belediye başkanı” ödülünün Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’a verildiği törende, “En başarılı Dergi Ödülü” ise Times Of Turkey Dergisinin oldu.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Cemal Noğay, Times Of Turkey Dergisinin ödülünü Genel Yayın Yönetmeni Hamza Mercanoğlu’na takdim etti.

2015 Yılından beri yayın hayatına istikrarlı şekilde devam eden “Times Of Turkey Dergisi” 2021 yılının en başarılı Dergisi ödülüne layık görüldü.
Derginin Nisan sayısında kapağına taşıdığı ve geniş yer verdiği Kırım konulu röportaj ve analizleri okuyucular tarafından büyük ilgi ve beğeni toplamıştı.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, törendeki konuşmasında, kentin tarihi ve turistik değerleri hakkında bilgi verdi, Anadolu’nun Türkleşmesinde Malatya’nın büyük rolü bulunduğunu anlattı.


AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık da organizasyonun Malatya’da yapılmasından duyduğu mutluluğu belirtti.

Törende “En başarılı bürokrat” ödülü alan Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu da millet olarak her zaman başların dik olacağını belirterek “Tam bağımsız

, her alanda güçlü bir Türkiye ile en hem bölgemizde hem dünyadaki bütün küresel oyunları Uzun Adam’la birlikte bozacağız. Kimse bizi Kürt’ü ile Alevi’si ile Türkmen’i ile bir millet olmaktan alıkoyamayacak, bir vatan olmaktan alıkoyamayacak, bir bayrak olmaktan ayrı koyamayacak, bir devlet olmaktan ayrı koyamayacak. Önümüzdeki asır Türk asrı olacak.” dedi.

Törene video konferans yoluyla katılan KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, kendisine tevdi edilen ödülün çok anlamlı ve önemli olduğunu söyleyerek memnuniyetini dile getirdi. GAP Gazeteciler Birliği Yöneticilerine teşekkür eden Tatar, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde iki devletli bir çözüm istediklerini tekrar etti. Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Türk halkının haklı davalarında kendilerine verdiği destekten dolayı büyük memnuniyet duyduklarını ifade eden Ersin Tatar Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ve Türkiye halkına teşekkür etti.

GAP Gazeteciler Birliği Genel Başkanı Zeynel Abidin Kıymaz da ödül törenini Kovid-19 salgını döneminde gerçekleştiremediklerini belirterek refah içinde, mutlu, huzurlu şekilde bundan sonraki süreçte de ödül törenlerine devam etmek istediklerini dile getirerek şöyle devam etti,


“Bu ödül toreninde yıl icerisinde ülkemizin kalkınmasına ve insanlığın daha huzurlu sağlıklı ve barış içerisinde yaşamasına katkı sağlayan siyasetçi, iş adamı, sanatçı, akademisyen, basın yayın kuruluşu ve topluma yön veren kanaat önderleri arasında jüri üyelerimizin seçtiği isimleri ödüllendirerek, ülkeler ve bölgeler arasında bir kaynaşma ve sinerji oluşturduğumuza inanıyoruz. Burada bir araya gelen bu topluluğu parayla, pulla bir araya getiremezsiniz. Hepsi seçkin ve saygın şahsiyetlerden oluşan bu topluluğu ancak insanlığın ihyası ve menfaati için bir araya getirebilirsiniz. Odül torenimize katılan herkese gönül dolusu teşekkür ediyorum” dedi.

Törenin son bölümünde ses sanatçısı Aydın Aydın, Malatya için yeni bestelediği “Malatya” isimli türküsünün bir bölümünü okudu. Kahtalı Mıçı’nında bir türkü okumasıyla renklenen ödül töreni toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.