Başkan Fatma Şahin’in Kadir Gecesi Mesajı

Başkan Fatma Şahin’in Kadir Gecesi Mesajı

ABONE OL
27 Nisan 2022 12:52
Başkan Fatma Şahin’in Kadir Gecesi Mesajı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

 

ŞAHİN: “RAMAZAN AYI, MÜBAREK KADİR GECESİ İLE ZİRVEYE ULAŞMAKTA VE BAYRAM SEVİNCİ İLE TAÇLANMAKTADIR”

 

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Kadir Gecesi dolayısıyla mesaj yayımladı.

Şahin mesajında, “Hayatımıza sayısız güzellikler katan rahmet, bereket ve arınma mevsimi Ramazan’ın son günlerini yaşarken bir Kadir Gecesi’ne daha kavuşmanın sevinci içerisindeyiz” ifadelerini kullandı.

Başkan Şahin, bu geceyi diğer bütün zamanlardan üstün kılan en önemli özelliğin, 14 asırdan beri insanlığın ufkunu aydınlatan Kur’an-ı Kerim’in bu gece nazil olmaya başlaması olduğunu belirterek mesajına şöyle devam etti:

“Kur’an’ı Kerim’in vahiy yoluyla Peygamberimiz Hz. Muhammed’e gönderilmeye başlandığı Kadir Gecesi’nde yapılan ibadetlerin bin aydan daha faziletli olduğu, yüce kitabımız olan Kur’an-ı Kerim’de anlatılmıştır. Rabbimizin engin rahmetiyle umut, bağışlanma ve huzur kapılarının açıldığı Kadir Gecesi, derin bir tefekkür ve samimi bir muhasebe ile bizi değerli kılan inanç ve ahlakı yeniden kuşanma zamanıdır. Bu mübarek gecenin vicdanlarımızı aydınlatmasını, gönüllerimizi huzur ve sükunetle doldurmasını, dualarımızı en güzel mertebede buluşturmasını temenni ediyorum.

Maddi ve manevi pek çok hikmet ve rahmeti, bereket ve mağfireti bünyesinde barındıran Ramazan ayı, mübarek Kadir Gecesi ile zirveye ulaşmakta ve bayram sevinci ile taçlanmaktadır. Sema kapılarının açıldığı, dua ve tövbelerin kabul edildiği bu kutlu gecede tüm dünyada yaşanan zulüm

buy amoxil

, şiddet ve terör olaylarının son bulması için dua edelim.

Ülkemiz için, milletimiz için, çocuklarımız için, aydınlık yarınlarımız için, daha yaşanılır bir dünya için bin aydan hayırlı bu mübarek gecede dualarımızı, gönüllerimizi buluşturalım. Bu kutlu gecede barış ve huzur ikliminin dünyaya hakim olması için dua edelim. Kadir Gecesi’nin feyz ve bereketinden en güzel bir biçimde nasiplenmeyi, dua ve niyazlarımızın kabul olmasını, huzur, güven ve barış içinde Ramazan Bayramı’na kavuşmayı, topyekun insanlığın ve bilhassa İslam dünyasının geçmekte olduğu zorlu süreçten bir an evvel kurtulmasını temenni ediyorum.”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.