GAHİB’den, Halı tasarım öğrencisine büyük ödül

GAHİB’den, Halı tasarım öğrencisine büyük ödül

ABONE OL
10 Ekim 2022 14:50
GAHİB’den, Halı tasarım öğrencisine büyük ödül
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Gaziantep Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Halı Tasarımı Programı ve Moda Tasarımı öğrencileri GAÜN (Gaziantep Üniversitesi) ve Güneydoğu Halı İhracatçıları Birliği (GAHİB) işbirliğince düzenlenen Tasarlayın Dokuyalım Yarışması’na katılım sağlamışlardır. Gaziantep Sanat Merkezi’nde sekizincisi düzenlenen Tasarlayın Dokuyalım Halı Tasarımı Yarışması’na bölümden 4 öğrenci finalist listesine adını yazdırmayı başararak halıları dokunmuştur. Türkiye’nin farklı üniversitelerinden gelen ilk 20 finalist arasından Halı Tasarımı Programı öğrencisi Ayşenur Mertyürek tasarımı ile 2.lik ödülüne layık görülmüştür. Sanayi Bakanımız Sayın Mustafa VARANK ve GAHİB Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Zeynal Abidin KAPLAN’ın takdirleri ile 30.000 TL lik ödül 90.000 TL’ye yükseltilmiştir. Para ödülünün yanında katılım sağlayan tüm finalistlere tablet ve plaket takdim edilmiştir.

Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Sayın Prof.Dr. Mustafa Cevat ATALAY,   Güzel Sanatlar Fakültesi bünyesinde Türkiye’nin ilk ve tek halı tasarımı programının açıldığı ikinci yılında gösterdiği bu başarı ile emin adımlarla ilerlediğini belirtmiştir. Sektörün ihtiyaç duyduğu donanımlı ve inovatif tasarımcı ihtiyacı misyonu doğrultusunda eğitim ve öğretime devam ettiğini dile getirmiştir.

Halı Tasarımı Programı Bölüm Başkanı Doç.Dr. Nazan AVCIOĞLU KALEBEK, finaliste kalan tüm öğrencileri kutlarken, dereceye giren halı tasarımı öğrencisinin başarısı ile bölüme örnek olduğunu belirtmiştir. Başarılı tasarımlar yapmak için trendleri takip etmenin ve yenilikçi fikirlerin önemini bir kez daha vurgulamıştır.

GAÜN Öğrencisi Ayşenur MERTYÜREK ise duygularını şu sözlerle paylaştı: “Üniversitemi temsilen katıldığım Tasarlayın Dokuyalım Halı Tasarımı Yarışması’nda 2.lik ödülü aldım. Üniversitemin ve fakültemin bizlere sunduğu fırsatlar, aldığım sanat ve tasarım eğitimi ile emeklerimin karşılığını aldım.”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.