GBB Başkanı Şahin: Öğretmenlerimize Büyük Görev Düşüyor”

GBB Başkanı Şahin: Öğretmenlerimize Büyük Görev Düşüyor”

ABONE OL
24 Kasım 2021 16:53
GBB Başkanı Şahin: Öğretmenlerimize Büyük Görev Düşüyor”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

BAŞKAN ŞAHİN: “MİLLETİMİZİN İSTİKBALİNDE ÖĞRETMENLERİMİZE BÜYÜK GÖREV DÜŞÜYOR”

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı. Şahin mesajında, öğretmenin sadece öğreten, bilgiyi nakleden insan olmadığını; bilgi, tecrübe ve irfanla çocuklarımızı, gençlerimizi geleceğe hazırlayan kutsal bir mesleğin mensubu olduğunu vurguladı.

Kutsal olduğu kadar mesuliyeti de yüksek bir mesleği icra eden; sevgi ve fedakârlık timsali olan öğretmenlerimizin, gerçekleştirdikleri eğitim öğretim faaliyetiyle adeta istikbalimizi de şekillendirdiklerini ifade eden Şahin mesajına şöyle devam etti:

“Bizler ‘beşikten mezara kadar ilim tahsil etmeyi’ emreden, kalemin kılıçtan üstün olduğu bir medeniyetin mensupları olarak, tarih boyunca olduğu gibi bugün de öğretmenlerimize büyük değer veriyoruz. Öğretmenler, eğitim öğretim sistemimizin temel yapı taşları, istikbalimizin de mimarlarıdır.  İlim ve bilgide üstünlüğünü kaybeden bir milletin, kendini geliştirmesi ve refah seviyesini yükseltmesi imkansızdır. Gençlerimizin her açıdan iyi yetiştirilmeleri, tarihlerini iyi öğrenmeleri, medeniyet değerlerini özümsemeleri, sorumluluk sahibi olmaları için milletimizin istikbalinde öğretmenlerimize büyük görev düşüyor.

Geleceğin huzurlu, güvenli ve büyük Türkiye’sinin inşasında rol alacak gençlerimiz ve çocuklarımız öğretmenlerimizin ellerinde şekillenecektir. Bu memleketi, milleti ve millî iradeyi sahiplenecek gençlerle geleceğimiz her zamankinden daha aydınlık olacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle, 24 Kasım Öğretmenler Günü vesilesiyle, Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal başta olmak üzere ebediyete intikal etmiş olan tüm öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Çağdaşlaşma yolunda Cumhuriyetimizin ihtiyacı olan ‘fikri hür’, ‘vicdanı hür’, ‘irfanı hür’ nesilleri yetiştiren tüm öğretmenlerimize geleceğimize kattığı değer için yürekten teşekkür ediyorum.”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.