GİBTÜ Rektörü Hatipoğlu’dan, Sezen Aksu’ya tepki: “Dilerim Hatasından Döner”
  • Gaziantep Portal
  • Eğitim
  • GİBTÜ Rektörü Hatipoğlu’dan, Sezen Aksu’ya tepki: “Dilerim Hatasından Döner”

GİBTÜ Rektörü Hatipoğlu’dan, Sezen Aksu’ya tepki: “Dilerim Hatasından Döner”

ABONE OL
18 Ocak 2022 17:04
GİBTÜ Rektörü Hatipoğlu’dan, Sezen Aksu’ya tepki: “Dilerim Hatasından Döner”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Nihat Hatipoğlu’dan şarkıcı Sezen Aksu’nun sözlerine tepki: Dilerim hatadan döner

“Şahane Bir Şey Yaşamak” isimli şarkısının “Binmişiz bir alamete. Gidiyoruz kıyamete. Selam söyleyin o cahil Havva ile Adem’e…” şeklindeki sözleriyle dini değerlere hakaret ettiği öne sürülen ve büyük tepki çeken Sezen Aksu’ya bir tepki de Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü prof. Dr. Nihat Hatipoğlu’ndan geldi.

İsim vermeden ölçülü

https://buyantibiotics24.net/buy-diflucan-online.html

, dengeli ama net bir twitt ile yanlıştan dönmeye, kutsala saygı duymaya çağıran Hatipoğlu’nun twiti vatandaşlarca müspet ve beklenen bir mesaj olarak değerlendirildi.

DİLERİM BU HATADAN DÖNER

Hatipoğlu, “Dilerim bu hatadan dönülüp herkesi rahatlatacak bir açıklama yapılır. Ülkemiz zaten yeterince kutuplaştırılıyor. Din ve inanç tartışmalardan uzak tutulmalıdır.” dedi.

“Şahane Bir Şey Yaşamak’ şarkısı nedeniyle eleştirilerin hedefinde olan Sezen Aksu’ya bir tepki de Nihat Hatipoğlu’ndan geldi.
Twitter’dan Sezen Aksu’nun şarkı sözlerine tepki gösteren Nihat Hatipoğlu, “Hz. Adem meleklerin secde ettiği, Allah’ın bütün isim ve ilimleri öğrettiği bütün insanlığın babası, ilk insan ve ilk Peygamberdir. Hz. Havva da insanlığın annesidir. Hz.Adem ile Havva bütün dinlerin ve insanlığın ortak kutsalıdır. Onlara yönelik her çirkin ifade sahibini küçültür ve her insanı da rahatsız eder. Etmelidir de. Dilerim bu hatadan dönülüp herkesi rahatlatacak bir açıklama yapılır. Ülkemiz zaten yeterince kutuplaştırılıyor.Din ve inanç tartışmalardan uzak tutulmalıdır.” dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.