GİBTÜ’den “Erasmus Müjdesi”

GİBTÜ’den “Erasmus Müjdesi”

ABONE OL
4 Kasım 2021 15:47
GİBTÜ’den “Erasmus Müjdesi”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’nin AB ülkeleriyle iş birliği onaylandı. Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu’nun Ortadoğu ve Avrupa Birliği ülkeleriyle Erasmus programı doğrultusunda yürüttüğü faaliyet meyvesini verdi. GİBTÜ, böylelikle AB’nin eğitim, gençlik ve spor alanlarındaki hibe programı olan Erasmus+ Programlarından yararlanma hakkı kazandı.

Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’nin AB’nin eğitim, gençlik ve spor alanlarındaki hibe programı olan Erasmus+ Programlarından yararlanma hakkı kazandığını müjdeledi. Rektör Hatipoğlu, GİBTÜ’nün Erasmus+ Programları Charter’ı öğrenci ve personel değişim hareketliliği programlarından 2021-2027 döneminde yararlanabileceğinin altını çizdi.

GİBTÜ’NÜN REKABET GÜCÜ ARTACAK

Yaklaşık 3 yıl önce kurulan Gaziantep İslam Bilim Teknoloji Üniversitesi (GİBTÜ) faaliyetleriyle takdir toplamaya devam ediyor. Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Koordinatörü ve Öğretim Üyesi Doktor Burçin Işık, Erasmus programı hakkında şu açıklamayı yaptı,

“Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi-GİBTÜ olarak AB’nin eğitim, gençlik ve spor alanlarındaki hibe programı olan Erasmus+ Programlarından yararlanma hakkı kazanmıştır. Erasmus+ Programları Charter’ı alan üniversitemiz, öğrenci ve personel değişim hareketliliği programlarından 2021-2027 döneminde yararlanabilecektir. GİBTÜ yeni bir üniversite olmakla birlikte dinamik, çok kültürlü ve uluslararası standartlarda bir üniversite olmaya öncelik vermektedir. Üniversitemiz, Erasmus+ programları ile, yurt dışındaki üniversiteler, kurum ve kuruluşlarla ilişkilerini sağlam bir temelde yürütmeyi, geliştirmeyi ve güçlendirmeyi, eğitim ve öğretimde güncel araştırmaları küresel düzeyde yürütmeyi ve uluslararası standartlara ulaştırmayı, yenilikçi ve bilimsel bakış açıları ile güncel bilgiyi takip etmeyi, kullanmayı ve rekabet gücünü arttırmayı, değer yaratan küresel yönelimleri ile Z ve Alfa jenerasyonunun tercih ettiği yeni nesil üniversite olmayı hedeflemektedir. GİBTÜ böylelikle öğrencilerinin, akademik ve idari personelinin uluslararası düzeyde etkin ve verimli bir şekilde rekabet etmelerini sağlamayı amaçlamaktadır.”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.