HÜDA PAR Gaziantep İl Başkanı Faruk GÖÇER ” 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” Mesajı
  • Gaziantep Portal
  • Etkinlik
  • HÜDA PAR Gaziantep İl Başkanı Faruk GÖÇER ” 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” Mesajı

HÜDA PAR Gaziantep İl Başkanı Faruk GÖÇER ” 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” Mesajı

ABONE OL
9 Ocak 2022 15:39
HÜDA PAR Gaziantep İl Başkanı Faruk GÖÇER ” 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” Mesajı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

10 Ocak Dünya Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle HÜDA PAR Gaziantep İl Başkanı Faruk GÖÇER açıklamalarda bulundu. Göçer ““İlkeli, dürüst ve tarafsız bir şekilde çalışarak halkın haber alma hakkını sağlayan ve toplumun talep ve görüşlerini kamuoyuna yansıtma görevini üstlenen, devlet ve vatandaşlar arasında köprü vazifesi gören basın mensuplarımız bu yönüyle toplumun sesi olmaktadır. Dünyanın en zor işlerinden biri olan, fedakârlık isteyen, Toplumun bilinçlendirilmesi ve gelişmelerden haberdar edilmesi açısından önemli bir meslek olan gazeteciliği icra eden bireyler olarak siz değerli basın mensuplarının ‘10 Ocak Dünya Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyoruz.

İçinde bulunduğumuz zaman diliminde, hemen hemen dünyanın her yerinde ama özellikle de yaşadığımız coğrafyada gelişen olayların dünya gündemine taşınmasının ve insanların en doğru şekilde bilgilendirilmesinin ne kadar mühim olduğu inkâr edilemez bir gerçektir. Gelişen olaylar sonucu oluşan/oluşturulan gayri insani yansımalar karşısında bilgi kirliliği adeta zirve yapmış

, hakikatler olabildiğince yalan ve çarpıtmaların gölgesinde kalmıştır. Gazetecilerin, cesur bir habercilik anlayışı ile toplumu bilgilendirmesinin ne kadar mühim olduğu herkesçe takdir edilmektedir. Basın mensupları, görevlerini icra ederken hukukun evrensel standartlarından sapmamalı, bireylerin temel hak ve hürriyetlerine saygılı olmalıdır.

Bu duygu ve düşünceler ile toplumu doğru bilgilendirme adına ilkeli bir duruş sergileyen tüm basın mensuplarının ‘10 Ocak Dünya Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyoruz

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.