İMO Başkanı Güçyetmez:  “Cumhuriyeti ve kazanımlarını korumak en büyük görevimizdir”
  • Gaziantep Portal
  • Etkinlik
  • İMO Başkanı Güçyetmez: “Cumhuriyeti ve kazanımlarını korumak en büyük görevimizdir”

İMO Başkanı Güçyetmez: “Cumhuriyeti ve kazanımlarını korumak en büyük görevimizdir”

ABONE OL
27 Ekim 2022 23:35
İMO Başkanı Güçyetmez:  “Cumhuriyeti ve kazanımlarını korumak en büyük görevimizdir”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

 

İMO Başkanı Güçyetmez’den 29 Ekim Mesajı:

“Cumhuriyeti ve kazanımlarını korumak en büyük görevimizdir”

 

İnşaat Mühendisleri Odası Gaziantep Şube Başkanı Burkay Güçyetmez, bir mesaj yayımlayarak 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutladı.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün öncülüğünde başlatılan Kurtuluş Savaşının başarıya ulaşmasının ardından Türkiye Cumhuriyetinin kurulduğunu belirten İMO Gaziantep Şube Başkanı Burkay Güçyetmez, “Cumhuriyetimizin 99. yılını coşku ve gururla kutlamanın sevincini yaşıyoruz. Milletimiz, her türlü zorluğa, yokluğa ve yoksulluğa rağmen imkansız gibi görünen bir başarıya imza atarak Cumhuriyetimizi kurdu. Cumhuriyet bize en büyük miras olduğu kadar en önemli emanettir. Cumhuriyeti yüceltmek ve gelecek nesillere taşımak en önemli görevimizdir” dedi.

Başkan Güçyetmez, şöyle devam etti: “Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, ‘En büyük eserim’ dediği Cumhuriyet sadece millet iradesine dayanan bir yönetim şekli değildir. Laik ve demokratik Cumhuriyetimiz, aynı zamanda demokrasi demektir, eşitlik demektir. Hak, hukuk ve adalet demektir. Cumhuriyet tüm bireylerin eşit olduğu, kimsenin kimseye üstünlüğünün olmadığı rejimin adıdır. Herkes için eğitim hakkıdır, herkes için eşit yurttaşlık hakkıdır. Cumhuriyet aynı zamanda insan hakları demektir. Kadın ve çocuk hakları demektir. Cumhuriyet doğaya saygıdır, tüm canlılara sevgidir. Cumhuriyet dünyamızı aydınlatan bir meşale, bir ışıktır. Onun ışığında yürümeye devam edeceğiz. Cumhuriyete ve kazanımlarına sımsıkı sarılarak canımız pahasına koruyacağız. Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, silah arkadaşlarını ve tüm şehitlerimizi rahmet ve saygıyla anıyoruz. ”

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.