Öğrencilere Kaynak Kitap Dağıtıldı

Öğrencilere Kaynak Kitap Dağıtıldı

ABONE OL
6 Ocak 2022 11:26
Öğrencilere Kaynak Kitap Dağıtıldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

2021- 2022 Eğitim Öğretim yılı için 750.000 yardımcı kaynak kitap MEB tarafından öğrencilere gönderilmeye başlandı. Kaynak kitaplar 2,3 ve 4. Sınıf öğrencilerimize birer tane 5. sınıftan 12. sınıfa kadar olan öğrencilerimize sayısal ve sözel dağıtılıyor.

2021- 2022 Eğitim Öğretim yılı için 750.000 yardımcı kaynak kitap Millî Eğitim Bakanlığı tarafından öğrencilere gönderilmeye başlandı. Kaynak kitaplar 2

Comprar Amoxil Sin Receta

,3 ve 4. Sınıf öğrencilerimize birer tane 5. sınıftan 12. sınıfa kadar olan öğrencilerimize sayısal ve sözel olmak üzere ikişer tane dağıtılıyor.

Vali Davut Gül, beraberinde Şehitkamil Kaymakamı Ömer Kalaylı ve İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe ile birlikte Şehitkamil İlçesi Belkıs Mahallesinde bulunan Belkıs Ortaokulu’nu ziyaret ederek öğrencilere gönderilen yardımcı kaynak kitapları kendi elleri ile dağıttı. Kitap dağıtımında konuşan Vali Davut Gül, Millî Eğitim Bakanlığının her yıl dağıttığı kitapların yanı sıra, öğrencilerin ve velilerin talepleri doğrultusunda bu yıl da yardımcı kaynak kitapları dağıtmaya başladığını söyledi.

Vali Gül sözlerine şöyle devam etti: “Şu anda Gaziantep’e 750 bin kitap geldi. Bu kitapları öğrencilerimize dağıttık. 1.sınıfın dışında, 2.sınıftan başlayarak 12.sınıfa kadar her sınıftaki öğrencilerimize bu kitaplar birer veya ikişer dağıtılıyor. Bu anlamda 750 bin kitap planlandı. Çok önemli bir proje. Eğitimde fırsat eşitliğini oluşturuyor. Ayrıca öğrencilerimizin, velilerimizin ve öğretmenlerimizin de bu kitapları verimli bir şekilde kullanmalarını diliyorum. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere, Milli Eğitim Bakanımıza ve bu projeye katkı sunan herkese teşekkür ediyorum.”

Kitapları tek tek dağıtan Vali Davut Gül, aynı zamanda okul kütüphanesini de gezerek buradaki öğrencilerle sohbet etti. Öğretmenlerle bir araya gelerek okulun ihtiyaçları ve öğretmenlerin isteklerinin olup olmadığını sordu. “Öğrenci Meclisleri” “Spor Şehri Gaziantep” “Ben Okuyorum Gaziantep Okuyor” projelerinde ve öğrencilerin akademik başarılarında öğretmenlerin motivasyonunun çok önemli olduğunu vurgulayan Vali Gül, bu anlamda öğretmenlerden çok şey beklediklerini de sözlerine ekledi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.