Prof.Şimşek’ten Bakan Yardımcısı Kıran’a “Çapan” Takdimi

Prof.Şimşek’ten Bakan Yardımcısı Kıran’a “Çapan” Takdimi

ABONE OL
15 Aralık 2021 15:01
Prof.Şimşek’ten Bakan Yardımcısı Kıran’a “Çapan” Takdimi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Şimşek’ten öğrencilere müjde

Ahmet Yesevi Üniversitesi tarafından ‘Hasbihal’ sohbetlerinin 4’üncüsü düzenlendi. Törenin açış konuşmasında söz alan Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Muhittin Şimşek, Kazakistan ve Türkiye arasındaki tarihsel dostluğa vurgu yaptı. Şimşek, Kazakistan’ın 30. kuruluş yıl dönümü nedeniyle Üniversiteden 300 öğrencinin Türkiye’ye yaz okulu ve eğitim için gönderileceğinin müjdesini verdi.
ŞİMŞEK’TEN KIRAN’A KAZAKİSTAN’IN YEREL KIYAFETİ OLAN ‘ÇAPAN’ TAKDİMİ
Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran, Ahmet Yesevi Üniversitesi’nin düzenlediği ‘Hasbihal’ sohbetlerinin 4’üncüsüne konuk oldu. Burada Yesevi bursları ile Türkiye’de doktora yapan Kazakistan vatandaşı öğrencilerle bir araya gelen Kıran, öğrencilere seslendi. Açış konuşmasını Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Muhittin Şimşek’in yaptığı söyleşinin sonunda Bakan Yardımcısı Kıran’a Kazakistan’ın yerel kıyafeti olan ‘çapan’ takdim edildi.
AHMET YESEVİ ÜNİVERSİTESİ’NİN ÇALIŞMALARI YAKINDAN TAKİP EDİLİYOR
Ahmet Yesevi Üniversitesi’nin kuruluş ve işleyiş biçimi ile birçok ülkenin merakını uyandırdığına dikkat çeken Kıran, “Bugün sadece Türk Cumhuriyetleri tarafından değil, dünyanın birçok ülkesi tarafından Hoca Ahmet Yesevi Üniversitesi’nin çalışmaları yakından takip ediliyor ve bize bu projenin nasıl bu hale geldiği, nasıl bu kadar yükseldiği en çok sorulan sorular arasında. O yüzden sizler bu sıralardan bu koltuklardan mezun olan arkadaşlarınız gibi inşallah önümüzdeki günlerde bizlerden çok daha iyi yerlere gelecek ve Türk Cumhuriyetleri’nin bugünkü istikbal yolculuğunun en önemli aktörleri olacaksınız” şeklinde konuştu.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.