REKTÖR DAĞLI’NIN 14 MART TIP BAYRAMI MESAJI

REKTÖR DAĞLI’NIN 14 MART TIP BAYRAMI MESAJI

ABONE OL
13 Mart 2023 18:49
REKTÖR DAĞLI’NIN 14 MART TIP BAYRAMI MESAJI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

14 MART TIP BAYRAMI MESAJI

-SANKO ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF. DR. DAĞLI: “HEKİMLİK, ÇOK BÜYÜK SORUMLULUK VE ÖZVERİ GEREKTİREN KUTSAL BİR MESLEKTİR”

SANKO Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Güner Dağlı, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Prof. Dr. Dağlı, “Hekimlik, çok büyük sorumluluk ve özveri gerektiren kutsal bir meslektir” dedi.

Yaşamın her anında toplum sağlığı için büyük fedakarlıkla görevlerini yerine getiren sağlık çalışanlarının, pandemi sürecinde olduğu gibi deprem felaketinde de büyük sorumluluklar üstlendiğini kaydeden Prof. Dr. Dağlı, mesajını şöyle sürdürdü:

“6 Şubat’ta meydana gelen ve 11 ilimizi etkileyen, tüm dünyayı derinden sarsan deprem felaketinin ardından içinde bulunduğumuz bu zorlu süreçte hepimize büyük görevler düşüyor. Bu bilinçle yaralarımızı sarmak, insanlığa umut olmak ve bu zor günleri birlikte aşmak için akademik, idari personelimiz ve öğrencilerimiz ile var gücümüzle çalışıyoruz.

Her dönemde olduğu gibi bugün de depremin ilk dakikalarından itibaren toplumun sağlığını korumak için ailelerinden uzakta, üstün bir gayret ve özveriyle gece gündüz demeden mücadele veren hekimlerimize ve sağlık çalışanlarımıza 14 Mart Tıp Bayramı vesilesiyle bir kez daha şükranlarımı sunuyorum. Değerli sağlık çalışanlarımıza sonsuz bir minnet borçluyuz.”

Prof. Dr. Dağlı, “Yüreğimizde derin yaralar açan deprem felaketinde meslektaşlarımızdan ve ailelerimizden de can yakan kayıplarımız oldu. Başta öğrencilerimiz ve yakınları olmak üzere hayatını kaybeden vatandaşlarımızın derin üzüntüsü içindeyiz. Vefat edenlere Yüce Allah’tan rahmet, ailelerine ve milletimize başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyorum” diyerek mesajını sonlandırdı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.