Şafak Radyo’da “Gazetecilik” Konuşuldu

Şafak Radyo’da “Gazetecilik” Konuşuldu

ABONE OL
11 Ocak 2022 14:00
Şafak Radyo’da “Gazetecilik” Konuşuldu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Şafak Radyoda hafta için her gün canlı yayınlanan Adil Yeter ile Keyf-i Muhabbet programına Gazeteci Yazar Hamza Mercanoğlu konuk oldu.

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle düzenlenen programda geçmişten günümüze gazetecilik konuşuldu.

Moderatörlüğünü usta radyocu Adil Yeter’in yaptığı ve dinleyiciler tarafından büyük bir beğeni ile dinlenen “Keyf-i Muhabbet” programında kendisine yöneltilen soruları yanıtlayan tecrübeli gazeteci Hamza Mercanoğlu

, yaptığı çalışmalardan bahsederek anılarına yer verdi. Gazetecilik mesleğine 1994 Yılında Radyo Vahdet ile başladığını anlatan Mercanoğlu, geçmiş ile günümüz arasında gazeteciliğin geldiği duruma ilişkin hatıralarından yola çıkarak örneklemeler yaparak yorumladı.

Başarılı radyo sunucusu Adil Yeter ile hasbihal çerçevesinde gerçekleşen söyleşi de radyoculuk ve gazetecilik mesleğinin olmazsa olmazları ve etik anlayışının da masaya yatırıldığı program da özellikle günümüz dünyasında teknolojik haberleşme ve sosyal medya mecralarının toplum üzerindeki etkisi de konuşuldu.

Gazetecilik mesleğinin “Özne” bir meslek olduğunu ve gazetecilerin bu bağlam da toplumun özneleri olduğuna vurgu yapan Mercanoğlu; Günümüz dünyasında en çok ihtiyaç duyduğumuz şeyin birlik ve beraberlik olduğunu anlayıp idrak etmemiz gerektiğine inandığını belirten Mercanoğlu, gazeteciliğin kopyala-yapıştır olmaması gerektiğini ve gazetecinin yeri geldiğinde eleştirebilmesi gerektiğini ve gazetecilerin bu minvalde yapacakları olumlu haberlerle bu olguyu desteklemeleri gerektiğinin altını çizerek meslektaşlarının 10 Ocak Gazeteciler gününü kutladı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.