ŞAHİNBEY BELEDİYESİ’NDEN ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERE MÜJDE

ŞAHİNBEY BELEDİYESİ’NDEN ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERE MÜJDE

ABONE OL
13 Aralık 2022 14:43
ŞAHİNBEY BELEDİYESİ’NDEN ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERE MÜJDE
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Üniversite öğrencilerine 1. eğitim döneminde 3.000 TL nakdi destekte bulunan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, ikinci dönemde de ilave 3.000 TL nakdi destek sağlanacağının müjdesini verdi.

Dönem başında 22.319 üniversite öğrencisine 3.000’er TL nakdi destekte bulunan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, gelen talepleri geri çevirmeyerek ikinci dönemde de üniversite öğrencilerine 3.000‘er TL nakdi destekte bulunacağı müjdesini verdi.

GENÇLERİMİZ İLE GELECEĞE YÜRÜYORUZ

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu; gençlerin her zaman yanında olduklarını ifade ederek, “Şahinbey Belediyesi olarak geleceğimizin teminatı gençlerimize her alanda destek oluyoruz. Şahinbey Kongre ve Sanat Merkezi ve Gençlik Merkezimizde vermiş olduğumuz eğitimlerden ‘Gaziler Diyarından Şehitler Diyarına’ diyerek 145.000 Çanakkale’ye düzenlediğimiz uçak seferlerine kadar öğrenci kardeşlerimizin yanında olduk. Öğrencilerimizin daha fazla kitaba ulaşabilmeleri için inşaatına başladığımız 10 futbol sahası büyüklüğündeki 40.000 m2’lik Şahinbey Millet Kütüphanemizin inşaatını tüm hızı ile sürdürüyoruz. Onların şahsi kütüphanelerini oluşturabilmeleri ve kitap okuma alışkanlığı kazandırmak adına 14.300.000 kitap dağıtımı gerçekleştirdik. Pandemi döneminde eğitimden uzak kalmamaları için 52.000 tablet, spor ile içice daha sağlıklı bir yaşam sürmeleri için 44.000 bisiklet, 908.000 spor ayakkabısı dağıttık. Eğitime vermiş olduğumuz destek ile gençlerimizle birlikte geleceğe yürüyoruz” dedi.

ÖĞRENCİLERE BİR KEZ DAHA 3.000 TL NAKDİ DESTEK

Başkan Mehmet Tahmazoğlu, öğrencilerin isteği doğrultusunda ikinci dönemde üniversite öğrencilerine 3.000 TL nakdi destek verileceği müjdesini vererek “Şahinbey Belediyesi olarak büyük bir aileyiz. Bu aile bilinci ile öğrenci kardeşlerimizin eğitim gördüğü şehirlerde onlarla bir araya gelerek toplantılar yapıyoruz. Bugüne kadar İstanbul, Ankara, Balıkesir, Manisa, Bursa ve Konya’da öğrenci kardeşlerimizle bir araya geldik. Bu buluşmalarda eğitim öğretim dönemi başında yapmış olduğumuz 3.000 TL nakdi desteğin onların hayatını ne kadar kolaylaştırdığını gençlerimizden dinledim. Düzenlediğimiz bu buluşmalarda yine öğrenci kardeşlerimizden gelen yoğun talep üzerine ikinci dönemin başında yani Şubat ayında öğrenci kardeşlerimize 3.000 TL daha nakdi destek sağlama kararı aldık. Bu desteğimizin öğrenci kardeşlerimize hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.