SANKO Üniversitesi Dağlı: “Annelerimiz en büyük hazinemizdir”

SANKO Üniversitesi Dağlı: “Annelerimiz en büyük hazinemizdir”

ABONE OL
12 Mayıs 2023 13:40
SANKO Üniversitesi Dağlı: “Annelerimiz en büyük hazinemizdir”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

ANNELER GÜNÜ MESAJI

SANKO ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF. DR. DAĞLI:

“BİZLERE SEVGİYİ, İYİLİĞİ, DOĞRUYU, ŞEFKATİ ÖĞRETİP YETİŞTİREN ANNELERİMİZ EN BÜYÜK HAZİNEMİZDİR”

SANKO Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Güner Dağlı “Anneler Günü” dolayısıyla mesaj yayımladı.

Ailenin temel yapı taşının anne olduğunu belirten Prof. Dr. Dağlı, “Bizlere iyiliği, doğruyu, şefkati öğretip büyük bir özveri ve fedakarlıkla yetiştiren annelerimiz en büyük hazinemizdir” dedi.

Anneliği; “yeri doldurulamayan, değeri hiçbir şeyle ölçülmeyen, tarifi imkansız, dünyadaki en kutsal duygulardan biri” olarak tanımlayan Prof. Dr. Dağlı, annelerin, kültürel değerlere sahip, sağlıklı nesillerin yetiştirilmesinde en önemli role sahip olduklarının altını çizdi.

“Annelerin hayatını adadığı evlatlarından beklentisi sadece sevgidir” diyen Prof. Dr. Dağlı, mesajını şöyle sürdürdü:

“Karşılıksız sevgi sadece anneliğe mahsus bir duygudur. Başımızın tacı annelerimizin hak ettikleri saygıyı ve değeri göstermek, onlara layık ve gururlanacağı birer evlat olmak boynumuzun borcudur.

Şanlı tarihimizde destan yazan nice kahraman cefakar annelerimiz ile onların yetiştirdiği kahraman evlatların izleri var. Bizi biz yapan gelenek ve göreneklerimizin nesilden nesile aktarılmasında da en önemli rol şüphesiz ki annelerimizindir.

Bu duygu ve düşüncelerle varlıklarıyla hayatımıza anlam katan, dünyamızı güzelleştiren tüm fedakar annelerimizin Anneler Günü’nü kutluyor, ebediyete irtihal etmiş annelerimize yüce Allah’tan rahmet diliyorum.”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.