SANKO ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF. DR. DAĞLI: “23 NİSAN 1920 TÜRK MİLLETİ İÇİN DÖNÜM NOKTASIDIR”
  • Gaziantep Portal
  • Eğitim
  • SANKO ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF. DR. DAĞLI: “23 NİSAN 1920 TÜRK MİLLETİ İÇİN DÖNÜM NOKTASIDIR”

SANKO ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF. DR. DAĞLI: “23 NİSAN 1920 TÜRK MİLLETİ İÇİN DÖNÜM NOKTASIDIR”

ABONE OL
22 Nisan 2024 14:19
SANKO ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF. DR. DAĞLI: “23 NİSAN 1920 TÜRK MİLLETİ İÇİN DÖNÜM NOKTASIDIR”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI

SANKO Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Güner Dağlı, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM) açılışının 104’üncü yıl dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Bir milleti millet yapan en büyük gücün ‘bağımsızlık’ olduğunu vurgulayan Prof. Dr. Dağlı, “Türk Milleti tarih boyunca bağımsızlık mücadelesinden asla vazgeçmedi. 23 Nisan 1920 Türk milleti için dönüm noktasıdır” dedi.

Vatanın dört bir tarafının işgal edildiği, milletin yoksulluk ve açlık çektiği hayati bir dönemde, Türk milletinin küllerinden doğduğunu ifade eden Prof. Dr. Dağlı, TBMM’nin açılışının; hem Kurtuluş Savaşını zafere götüren yolun başlangıcı hem de Türkiye Cumhuriyeti’nin müjdecisi olduğunu kaydetti.

23 Nisan 1920’de, kurulan ilk meclis ile Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Hâkimiyet kayıtsız şartsız milletindir’ sözünü anımsatan Prof. Dr. Dağlı, mesajını şöyle sürdürdü:

“Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk bu anlamlı günü çok sevdiği çocuklara armağan etti. Ne mutlu bize ki bu bayram sayesinde bugün sadece ülkemizde değil tüm dünyada çocuklar kutlama yapıyor.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün tanımıyla ‘Geleceğin ümidi, ışıklı çiçekleri’, bugünün kahramanları ve yarının öncü liderleri sevgili çocuklarımızın vatanına ve milli iradeye hayatları boyunca sahip çıkacaklarına milletimizi ve devletimizi çok daha iyi yerlere taşımak için çok çalışacaklarına yürekten inanıyorum.”

Prof. Dr. Dağlı, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, vatanın bölünmez bütünlüğü uğruna canlarını ortaya koyan aziz şehitlerimizi rahmet ve minnet, kahraman gazilerimizi şükranla anıyor, TBMM’nin açılışının 104’üncü yıl dönümünde tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum” diyerek mesajını tamamladı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.