Vatandaşlar Gaziantep Yardım Vakfı’na Akın Etti

Vatandaşlar Gaziantep Yardım Vakfı’na Akın Etti

ABONE OL
12 Temmuz 2022 10:45
Vatandaşlar Gaziantep Yardım Vakfı’na Akın Etti
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kurban Bayramının ilk günü vatandaşlar kurbanlık telaşına düşerken, Gaziantep Yardım Vakfı kurban ibadetini kolaylaştırarak vatandaşlara randevu sistemiyle hijyenik bir ortamda kurban kesim hizmeti verdi.

Kurban kesmek isteyen vatandaşlar, bayram sabahı Gaziantep Yardım Vakfı’na giderek, kurbanlıklarını seçtikten sonra tecrübeli kasapların görev aldığı vakıfta hijyen bir ortamda kurbanlarını kestiriyorlar

Randevulu Kesim Sistemi İlgi Görüyor

Gaziantep Yardım Vakfı Başkanı Ergun Yetkin, “ Bayram namazının ardından vakfımızda kurban kestirecek vatandaşlarımız verilen randevu saatlerinde gelerek seçtikleri kurbanların kurallara uygun bir şekilde kesimini sağladılar. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından hazırlanan 2022 Yılı Kurban Hizmetlerinin Uygulanmasına Dair Tebliğ hükümlerine uygun bir şekilde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu amaçla soğuk hava depo sayımızı üçe çıkardık. Altyapımızı güçlendirdik. Kurban kesimi bu yılda randevulu sistemle yapılıyor. Kesim alanına gelen gelen vatandaşlarımıza vakfımız tarafından kahvaltı da ikram ediliyor. Uzman kasaplarımızın İslami kurullara uygun olarak hijyenik ortamlarda kestiği kurbanlar vatandaşlarımızın istediği şekilde paylara ayrılarak arzu ederlerse bir kısmını, ayru ederlerse tamamını vakfımıza bağışlayabiliyorlar” dedi.

Kurbanlıklar Titizlikle Seçiliyor

Başkan Yetkin, vatandaşların kurban ibadetlerini kolaylaştırmak amacıyla her türlü tedbiri aldıklarını vurgularken, şöyle devam etti: “Gaziantep Yardım Vakfı olarak her yıl olduğu gibi bu yıl da 400 civarında kurbanlığın kesimhanemizde hijyenik koşullarda ve kurallara uygun olarak kesilmesini sağlayarak vatandaşlarımıza kolaylık sağlıyoruz. Bugün sabahın erken saatlerinde vatandaşlarımız vakfımıza gelerek daha önceden titizlikle seçilmiş, kurban olmaya uygun küçükbaş hayvanlardan istediğini seçiyor ve kesim için randevu saati alıyor. Randevu sırası gelince de kurbanlığını kestiriyor. Vatandaşlar isterlerse etlerinin tamamını kendisi alabilir ya da bir bölümünü yoksullara ulaştırılmak üzere vakfımıza bağışlıyor.”

Vekaletle Kurban Kesimi

Yetkin, Gaziantep dışında yaşayıp da vekaletle kurban kestirecek vatandaşlara da yardımcı olmaya çalıştıklarını vurgulayarak, “Kurban kestirmek isteyenler, vakfımızı arayarak ve görevlilerimizi vekil ederek kurbanlıklarını huzur ve güven içinde kestiriyor” şeklinde açıklamada bulundu. Gaziantep Yardım Vakfı’nda uygulanan hijyenik kurallar ve alınan önlemlerde vatandaşların takdirini topladı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.