Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi (GİBTÜ) 2022-2023 Akademik Yılı açılışı yapıldı
  • Gaziantep Portal
  • AÇILIŞ
  • Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi (GİBTÜ) 2022-2023 Akademik Yılı açılışı yapıldı

Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi (GİBTÜ) 2022-2023 Akademik Yılı açılışı yapıldı

ABONE OL
14 Ekim 2022 16:17
Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi (GİBTÜ) 2022-2023 Akademik Yılı açılışı yapıldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kolaylaştırın, Zorlaştırmayın, Kucaklayıcı Olun

Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi (GİBTÜ) 2022-2023 Akademik Yılı açılışı, Rektörlük Konferans Salonu’nda düzenlenen törenle gerçekleşti. Rektör Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, verdiği ilk derste akademisyenlere ve öğrencilere “Kolaylaştırın, zorlaştırmayın, kucaklayın” Hadisini hatırlatarak, birlik ve beraberlik mesajı verdi.

Birlik ve beraberlik mesajlarını her zaman verdiğini hatırlatan Rektör Hatipoğlu, yapmış olduğu televizyon ve radyo programlarının yanı sıra sosyal medya hesaplarından da paylaşım yaptığını kaydetti. Hatipoğlu, yıllar önce “Fatih ile Atatürk; Osmanlı ile Cumhuriyet kavga ettirilemez. Sunni, Alevi, Süryani, Ermeni. Açığı kapalısı hepsi bizimdir. Ortak değerleri kavga ettirmek bu ülkenin birliğine zarar verir. Bu zalimlere fırsat vermeyelim. Birbirimizi dinlemeyi deneyelim” paylaşımında bulunduğunu böylesine mesajların toplum için çok önemli olduğuna  vurgu yaptı.

GİBTÜ Rektörlük Konferans Salonu’nda düzenlenen 2022-2023 Akademik Yıl Açılış Töreni; şehitlerimizin anısına saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Kur’an-ı Kerim tilaveti yapıldı.

TARİHİYLE KAVGALI OLMAYAN GENÇLER

Açılış dersini veren  Rektör Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, “Tarihiyle kavgalı olmayan, ataları arasında ayrım yapmadan kimlerin mirasçısı olduğunun bilincinde olan, millî ve manevi değerlerine hakareti asla kabul etmeyen, aksine bu değerlerin verdiği güçle kamçılanan bir gençlik, geleceğin Türkiye’sinin emanetçisi, mimarı ve koruyucusu olabilir. Dolayısıyla akademisyenler olarak bizlere düşen asli görev, bilimsel disiplinlerdeki güncel eğilimleri takip ederek öğrencilerimizi vasıflı bireyler hâline getirirken aynı zamanda gençlerimizi her türlü dejenerasyondan korumak ve onların Anadolu ile olan köklerini sağlamlaştırmak. Üniversite yönetimi olarak bu asli görevin icrasında, elimizdeki tüm imkânlarla yanınızda olduğumuzu bilmenizi isterim” ifadelerini kullandı.

ORTAK DEĞERLERİ KAVGA ETTİRMEK BU ÜLKENİN BİRLİĞİNE ZARAR VERİR

Birlik ve beraberlik mesajlarını her zaman verdiğini hatırlatan Rektör Hatipoğlu, yapmış olduğu televizyon ve radyo programlarının yanı sıra sosyal medya hesaplarından da bu konunun altını çizdiği.  Rektör Hatipoğlu, geçmiş yıllarda sosyal medyadan şöyle bir paylaşım yaptığını aktardı: “ Fatih ile Atatürk; Osmanlı ile Cumhuriyet kavga ettirilemez. Sunni, Alevi, Süryani, Ermeni. Açığı kapalısı hepsi bizimdir. Ortak değerleri kavga ettirmek bu ülkenin birliğine zarar verir. Bu zalimlere fırsat vermeyelim. Birbirimizi dinlemeyi deneyelim.”

Program GİBTÜ’de akademik unvan alan öğretim üyelerine protokol üyeleri tarafından Profesör, Doçent ve Doktora Öğretim üyesi cübbelerinin giydirilmesi ile sona erdi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.