Gaziantep’te Basın Bayramı kutlandı

Gaziantep’te Basın Bayramı kutlandı

ABONE OL
24 Temmuz 2022 23:24
Gaziantep’te Basın Bayramı kutlandı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti (GGC) yönetim kurulu ve üyeleri, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nda Atatürk Anıtı’na çelenk bırakarak Basın Bayramı’nı kutladı. Gazeteciler Cemiyeti Başkan Vekili Hasan Kırmızıtaş, “Yıllardır basın bayramı buruk bir şekilde kutlanıyor” dedi.

Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti üyeleri, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda bulunan Atatürk Anıtı önünde bir dakikalık saygı duruşunda bulundu ve ardından İstiklal Marşı’nı okudular. Daha sonra Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti Başkan Vekili Hasan Kırmızıtaş ve yönetim kurulu üyeleri anıta çelenk bıraktı.

Törende konuşan GGC Başkan vekili Hasan Kırmızıtaş, Basın Bayramı’nın önemine ve yerel medyanın yaşadığı zorlu süreçlere dikkat çekti.

Kırmızıtaş, basın sektörünün demokratik yaşamın ayrılmaz bir parçası olduğunu ve gazetecilerin 24 Temmuz Basın Bayramı’nı buruk değil mutlu bir şekilde kutlamak istediklerini belirterek, “24 Temmuz 1908 tarihi Türk basınında sansürün kaldırıldığı tarihtir. Bu tarihten sonra da 24 Temmuz Basın Bayramı olarak kutlanmaya devam etmiştir. Basın bilindiği üzere demokratik hayatın vazgeçilmez bir parçasıdır. Yıllardır da 24 Temmuz Basın Bayramı buruk bir şekilde kutlanmaktadır. Bunun nedeni ise yerel basında yaşanan ekonomik sorunlar ve haber alma hakkı önündeki engellerdir. Bu engellerin biran önce kaldırılması ve ekonomik sıkıntıların son bulması basın mensuplarının en büyük dileğidir. Bizler de önümüzdeki yıllarda bu bayramı buruk şekilde değil mutlu bir şekilde kutlamak istiyoruz. Bu noktada da herkesin üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmesi en büyük isteğimiz. 24 Temmuz Basın Bayramı’nda bugüne kadar haber takibi sırasında şehit olan meslektaşlarımızı da anıyoruz. Yine cezaevlerinde tutuklu bulunan meslektaşlarımızın da özgürlüklerine kavuşmasını istiyoruz. Tüm meslektaşlarımızın 24 Temmuz Basın Bayramı’nı kutluyorum” diye konuştu.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.