GİBTÜ ile Din İşleri Yüksek Kurulu işbirliği içinde olacak

GİBTÜ ile Din İşleri Yüksek Kurulu işbirliği içinde olacak

ABONE OL
19 Temmuz 2023 10:39
GİBTÜ ile Din İşleri Yüksek Kurulu işbirliği içinde olacak
0

BEĞENDİM

ABONE OL

GİBTÜ’de önemli toplantı

Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanı Prof. Dr. Abdurrahman Haçkalı ve Dünya Âlimler Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Ali el-Karadâğî, Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’ne önemli bir ziyaret gerçekleştirdiler. Ziyarette karşılıklı işbirliği imkânları, GİBTÜ’nün uluslararasılaşma stratejisi üzerine geniş kapsamlı bir toplantı gerçekleştirildi.

GİBTÜ Rektörü Prof. Dr. Şehmus Demir,  heyete GİBTÜ’yü kısa vadede ileriye taşıyacak hedeflerinden bahsetti. Prof. Dr. Abdurrahman Haçkalı da, “GİBTÜ uluslararası bir üniversite konumundadır. Çıtasını daha da yukarıya taşıyacağından hiç şüphemiz yok. GİBTÜ İslam, bilim ve teknolojinin bir arada olduğu ilk ve tek üniversite. Toplantıda çok önemli konular üzerinde istişarelerde bulunduk. Her zaman işbirliğinde olacağız.” dedi.

Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanı Prof. Dr. Abdurrahman Haçkalı, Dünya Âlimler Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Ali el-Karadâğî, Gaziantep İl Müftüsü Hüseyin Hazırlar ve beraberlerindeki heyet GİBTÜ’yü ziyaret ederek incelemelerde bulundular. Ziyarette karşılıklı işbirliği ve uluslararasılaşma stratejileriyle ilgili kapsamlı bir toplantı gerçekleştirildi.

Ziyaret hakkında açıklamalarda bulunan GİBTÜ Rektörü Prof. Dr. Şehmus Demir, GİBTÜ ile Diyanet İşleri Başkanlığı arasında yapılması planlanan işbirliği ve çalışmalar hakkında fikir alışverişinde bulunduklarını kaydetti.

Rektör Demir, “Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi olarak her türlü iş birliğine, bilgi ve deneyim paylaşımına hazırız. Din İşleri Yüksek Kurulu, Diyanet İşleri Başkanlığımızın en önemli ve özel birimidir. Önümüzdeki günlerde inşallah çok güzel ve faydalı projelere hep beraber imza atacağız. Gerçekleştirdiğimiz toplantıda karşılıklı işbirliği ve uluslararasılaşma stratejileriyle ilgili istişarede bulunduk. Ben Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanı Prof. Dr. Abdurrahman Haçkalı Hocamıza, Dünya Âlimler Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Ali el-Karadâğî Hocamıza ve beraberindeki heyete üniversitemize geldikleri için çok teşekkür ederim.” dedi.

Rektörlük makamında gerçekleşe ziyarete GİBTÜ Rektörü Prof. Dr. Şehmus Demir, Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanı Prof. Dr. Abdurrahman Haçkalı, Dünya Âlimler Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Ali el-Karadâğî, GİBTÜ Rektör Yardımları Prof. Dr. Feridun Bilgin, Prof. Dr. Mehmet Tarakçıoğlu, Rektör Danışmanı Öğr. Gör. Fahri Çepik, Gaziantep İl Müftüsü Dr. Hüseyin Hazırlar, Genel Sekreter Mehmet Emin Arslan katıldı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.