İngilizce Münazara yarışmasının finali yapıldı

İngilizce Münazara yarışmasının finali yapıldı

ABONE OL
14 Haziran 2022 15:43
İngilizce Münazara yarışmasının finali yapıldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

-İLK KEZ DÜZENLENEN YARIŞMAYA ÖĞRENCİLER YOĞUN İLGİ GÖSTERDİ

-GAZİANTEP ANADOLU LİSESİ BİRİNCİ OLDU

Şehitkamil Belediyesi tarafından düzenlenen Liseler Arası İngilizce Münazara Yarışması’nın finali yapıldı. Yarışmanın kazananı Gaziantep Anadolu Lisesi olurken, yarışmaya katılan tüm öğrencilere çeşitli hediyeler verildi.

Şehitkamil Belediyesi, Şehitkamil Kaymakamlığı ve Şehitkamil İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde ilk kez düzenlenen Liseler Arası İngilizce Münazara Yarışması’nın finali Fadıloğlu İmam Hatip Ortaokulu’nda gerçekleştirildi. Final yarışmasına; Şehitkamil Kaymakamı Ömer Kalaylı, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Gaziantep İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Halit Ateş, Şehitkamil İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yağcı, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldılar.

Liseler Arası İngilizce Münazara Yarışması’na 10 lise katılım sağladı. Finalde, Gaziantep Anadolu Lisesi ile Sabahattin Zaim Sosyal Bilimler Lisesi yarıştı. Yarışmanın kazananı Gaziantep Anadolu Lisesi oldu. Yarışmada; birinci olan gruptaki her bir öğrenci için tablet, ikinci olan gruptaki her bir öğrenci için bisiklet armağan edildi. Ayrıca yarışmaya katılım sağlayan tüm öğrencilere kupa bardak ve satranç takımı armağan edildi.

 

KİŞİSEL GELİŞİMDE DE ÇOK BÜYÜK ETKİ SAĞLAYACAK

Finalin ardından konuşan Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, “Ben öncelikle bu münazara yarışmalarının bu noktaya gelmesinde fikir babası olan Sayın Kaymakamımıza teşekkür ediyorum. Onun teklifi neticesinde bu işi başlattık. Bilgi yarışmalarını başlattık, onlar devam ediyor, münazara yarışmalarını da bundan sonra geleneksel hale getireceğiz ki bu tür etkinlikler yarın kişisel gelişimde de çok büyük etki sağlayacak. Emek veren hocalarımıza yürekten teşekkür ediyorum. Bu organizasyonda emeği geçen tüm katılımcılara, hocalarımıza ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

İLÇEMİZDE İLK DEFA İNGİLİZCE MÜNAZARA YARIŞMASI DÜZENLENDİ

Final yarışmasından sonra değerlendirmede bulunan Şehitkamil Kaymakamı Ömer Kalaylı, “Bugün ilçemizde ilk defa İngilizce münazara yarışması düzenlendi. Ben bu yarışmaya katılan tüm okullarımızı, öğretmenlerimizi ve öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Özellikle yabancı dil olan sınıflarımızın ilgi duyması bizi fevkalade sevindirdi. Bu bir ilk oldu ama inşallah gelecek yıllarda da bunun planlamasını yapacağız. Yarışmadaki amacımız şuydu; bizim İngilizce eğitimi konusundaki öğrencilerimizin yabancı dili en iyi şekilde öğrenmelerini amaçlamıştık. Yarışmada da gördük ki öğrencilerimiz hakikaten kendilerini en iyi şekilde ifade edebiliyorlar. İngilizce dilini akıcı bir şekilde konuşmaya başlamışlar. Bu da bizim İngilizce dil eğitiminde geldiğimiz seviyeyi gösteriyor. Bunu bütün okullarımızda geliştirmeyi hedefliyoruz. Ben bu yarışmaya ev sahipliği yapan Fadıloğlu İmam Hatip Ortaokul Müdürümüze, okul yöneticilerine teşekkür ediyorum. Yarışmada dereceye giren okullarımızı ve öğrencilerimizi de tebrik ediyorum” açıklamasını yaptı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.