HÜDA PAR Gaziantep İl Başkanı Göçer: Akaryakıtta KDV ve ÖTV indirimine gidilmeli
  • Gaziantep Portal
  • Ekonomi
  • HÜDA PAR Gaziantep İl Başkanı Göçer: Akaryakıtta KDV ve ÖTV indirimine gidilmeli

HÜDA PAR Gaziantep İl Başkanı Göçer: Akaryakıtta KDV ve ÖTV indirimine gidilmeli

ABONE OL
14 Haziran 2022 15:38
HÜDA PAR Gaziantep İl Başkanı Göçer: Akaryakıtta KDV ve ÖTV indirimine gidilmeli
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Sürekli artan akaryakıt fiyatları nedeniyle birçok sektörün özellikle de taşımacılık sektörünün büyük sıkıntılar yaşadığına dikkat çeken HÜDA PAR Gaziantep İl Başkanı Faruk Göçer, akaryakıtta KDV ve ÖTV indirimine gidilmesi gerektiğini söyledi.

HÜDA PAR Gaziantep İl Başkanı Göçer ve beraberindeki heyet, Gaziantep Umum Nakliyeciler Esnaf Odası’nı ziyaret etti.

Göçer ve heyetini Gaziantep Umum Nakliyeciler Esnaf Odası Başkanı Tevfik Göğüş ile yönetimi karşıladı.

Taşımacılık sektörünün sorun ve taleplerini birinci ağızdan dinleyen Göçer, HÜDA PAR’ın ekonomi programı ile ilgili Göğüş’e bilgi verdi. Genel olarak Türkiye’nin içinde bulunduğu ekonomik durumun konuşulduğu ziyarette, özellikle hemen hemen her gün artan akaryakıt fiyatları ile sektörlere olan etkisi ele alındı.

Ziyarette konuşan Göçer, taşımacılık sektörünün önemine dikkat çekerek, salgının, uluslararası ve ulusal ticaretin sürdürülebilmesi adına lojistik ve taşımacılık sektörünün hayati önemini bir kez daha gösterdiğini vurguladı.

Taşamacılık sektörünün ekonomiye önemli katkılar sağlayan bir sektör olduğunu söyleyen Göçer, bu kadar önemli olan bir sektörün öneminin bilinmesi ve korunması gerektiğini ifade etti.

Her gün artan akaryakıt fiyatlarının her sektörü etkilediği gibi taşımacılık sektörünü de olumsuz yönde etkilediğini ifade eden Göçer, akaryakıt fiyatlarının sürekli artmasının taşımacılık yapan esnafın adeta belini büktüğüne dikkat çekti.

Taşımacı ve nakliyeci esnafının maliyetlerinin iyice arttığını belirten Göçer, son günlerde art arda gelen akaryakıt zamlarına çözüm bulunması gerektiğini ifade etti.

Akaryakıt fiyatlarının hemen hemen her gün zamlanmasının ulaşım ve tedarik zincirinde büyük bir krize neden olduğunu belirten Göçer, “Akaryakıt fiyatlarındaki artışlar, en düşük şekli ile pompaya yansıtılmalıdır. Evet, dünya genelinde akaryakıt fiyatları yüksek ama ülkemizde daha yüksek. Halkın alım gücündeki erime dikkate alınarak gıdadaki KDV indirimi gibi akaryakıtta da KDV ve ÖTV indirimine gidilmelidir.” dedi.

HÜDA PAR heyetine ziyaretlerinden dolayı teşekkür eden Göğüş ise esnafın yaşadıkları sorunları ve taleplerini Göçer’e anlattı.

Akaryakıt fiyatlarının sürekli artmasından yakınan Göğüş, sürekli artan akaryakıt fiyatları yüzünden sektörün büyük sıkıntılar yaşadığını söyledi.

Göğüş “Sürekli artan akaryakıt ve maliyetler bizleri çok etkiledi. Maliyet artışlarını ayakta kalabilmek için müşterilerimize yansıtmak zorunda kalıyoruz. Ama biz lira yansıtırken diğer sektörler ise maliyeti 10 lira yansıtıyor. Şu anda ülkemizde bir belirsizlik ortamı var. İşlerimiz var ama belirsizlik durumun ortadan kalkmasını ve nakliyeciler olarak önümüzü görmek istiyoruz.” diye konuştu.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.