Kaplan Ailesi Hayırda Kendisiyle Yarışıyor

Kaplan Ailesi Hayırda Kendisiyle Yarışıyor

ABONE OL
7 Ekim 2022 15:24
Kaplan Ailesi Hayırda Kendisiyle Yarışıyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Gaziantep Havalimanı Camii Törenle açıldı

Gaziantep Havalimanında Kaplan ailesi tarafından inşa ettirilen Gaziantep Havalimanı Camii düzenlenen törenle hizmete girdi. Gaziantep Valisi Davut Gül, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Gaziantep İl Müftüsü Hüseyin Hazırlar, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Oğuzeli Belediye Başkanı Mehmet Sait Kılıç, Elbeyli Kaymakamı Yunus Emre BAYRAKLI  , Elbeyli Belediye Başkanı Süleyman Şimşek ile çok sayıda davetlinin katılımıyla dualar eşliğinde gerçekleştirilen açılış töreninde camiyi inşa ettiren Mihti Kaplan hayır yapmanın önemine değinerek yaşamından kesitler anlattı.

İnsanların çalışıp kazanması kadar hayır yapmasının da büyük önem taşıdığına dikkat çeken Mihti Kaplan dünyada kendisine ait malları hayır işlerinde kullanacağını ve bir gün vefat ettiğinde yaptığı hayırları beraberinde götüreceğini ifade ederek yardımlaşma ve dayanışmanın önemine dikkat çekti.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’de yapılan caminin havalimanında önemli bir eksiği giderdiğini ifade ederek Kaplan ailesinin sanayide üretim, istihdam ve ülke ekonomisine büyük katkılar sağladıkları gibi yaptıkları hayır işleriyle de örnek bir aile olduklarını ifade ederek Mihti Kaplan ve ailesine teşekkür etti.

Gaziantep Valisi Davut Gül’de toplumsal dayanışma için paylaşmanın önemine vurgu yaparak Mihti Kaplan ve Kaplan ailesinin Gaziantep’e kazandırdığı eserlerden dolayı teşekkür etti. Yapılan konuşmaların ardından Gaziantep İl Müftüsü Hüseyin Hazırlar tarafından okunan duaların ardından cami hizmete açıldı. Kaplan ailesi tarafından inşa ettirilen ve yaklaşık 15 milyon TL’ye mal olan camiinin 750 kişi kapasitesine sahip olduğu bilgisi de verildi.

Mihti Kaplan ve ailesi bugüne kadar eğitim, sağlık ve sosyal tesisler inşa ettirerek hizmete sunarken şu ana kadar Kilis’in Erikliyayla Köyüne bir cami, coban evi, Elbeyli İlçesine bir sağlık ocağı ve bir sağlık kompleksi, Gaziantep’te Yeşilkent Mezarlığına bir caminin yanı sıra Araban yolu üzerinde bulunan yarı açık cezaevine bir camii, iki imam hatip lisesi ve bugün açılışı gerçekleştirilen havalimanı Camiini inşa ettirdi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.