Şahinbey Belediyesi’nden Çevreci Okullara Ödül Yağdı

Şahinbey Belediyesi’nden Çevreci Okullara Ödül Yağdı

ABONE OL
11 Haziran 2022 15:19
Şahinbey Belediyesi’nden Çevreci Okullara Ödül Yağdı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Şahinbey Belediyesi 5-12 Haziran Dünya Çevre Günü ve Çevre Haftası etkinlikleri kapsamında çevreye duyarlı olan okulları ödül yağmuruna tuttu.

Şahinbey Belediyesi gelecek nesillere daha temiz bir dünya bırakmak adına 5-12 Haziran Dünya Çevre Günü ve Çevre Haftası etkinlikleri kapsamında geri dönüşüm ve atık pil toplama yarışmalarında dereceye giren okulları hediye yağmuruna tuttu. Tüm okullara temizlik malzemesi desteğinde bulunan Şahinbey Belediyesi geri dönüşüm projesiyle farklı kategorilerde dereceye giren okullara ihtiyaçlarına göre çeşitli destekler sağladı.

DEVASA BİR EĞİTİM ORDUSUNA SAHİBİZ

Gaziantep Vali Yardımcısı ve Şahinbey İlçe Kaymakam Vekili Bülent Uygur, eğitimde derslik sayısının arttığını belirterek, “Şahinbey İlçesi olarak 350 civarında okulumuz, 300 bine yakın öğrencimiz, 13 bine yakın öğretmenimizle devasa bir eğitim ordusuna sahibiz. İlçemiz adına avantaj ve dezavantajlarımızı iyi biliyoruz. Gerek hükümetimiz gerekse yerel yönetimlerimiz, Sayın Valimizin yürütmüş olduğu Gönüllü Eğitim Yatırım Projesi ile birlikte derslik sayımızı her geçen gün arttırıyoruz. Önümüzdeki yıl hizmet alacağımız okullarla birlikte derslik başına düşen öğrenci sayımızda daha iyi bir yerde olacağız. Geçen yıl LGS’de tüm ilçeler arasında Şahinbey ilçemiz birinci oldu. Çalışkan bir Belediye Başkanımız var. Eğitime önemli destekler sunuyor. Bu projeye destek veren herkesi kutluyorum” dedi.

ÇEVREMİZİ KORUMALIYIZ

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, çevre temizliği konusunda herkesin duyarlı olması gerektiğini belirterek “Çocuklarımıza güzel bir çevre bırakmak adına 4 milyonun üzerinde Şahinbey ilçemize ağaç dikimi gerçekleştirip 640 tane park yaptık. Aynı zamanda kapısının önünü temiz tutan annelerimize temizlik malzemelerinden oluşan paketler hediye ettik. Okullar arası geri dönüşüm malzemeleri toplama yarışmaları düzenleyerek okullarımıza temizlik malzemeleri hediye ettik. Projemize desteklerinden dolayı Milli Eğitim Müdürümüze ve Çevre İl Müdürümüze teşekkür ediyorum” dedi.

ŞAHİNBEY BELEDİYESİ ÇEVRE TEMİZLİĞİNE ÖNEM VERİYOR

Gaziantep Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Hasan Alan, Şahinbey Belediyesi’nin geri dönüşüm anlamında önemli çalışmaları olduğunu belirterek “Şahinbey Belediyesinin yapmış olduğu bu çevreci projeleri her daim destekliyoruz. 2017 yılında Cumhurbaşkanımızın Saygıdeğer Eşi Emine Erdoğan Hanımefendinin öncülüğünde başlatılan sıfır atık projesinin bir parçası olmaktan mutluluk duyuyoruz. 2017 yılından bu yana yapılan geri dönüşüm çalışmasının ülke ekonomisine çok ciddi bir katkısı oldu. Bundan sonraki süreçte de Şahinbey Belediyesi’nin yapmış olduğu bu çevreci projeleri desteklemeye devam edeceğiz” dedi.

ÇEVRE BİLİNCİ OLUŞUYOR

Şahinbey İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Kılınç öğrencilere çevre bilincinin oluşturulması için önemli bir çalışma olduğunu ifade ederek “Şahinbey Belediyemiz ile birlikte spordan sanata her anlamda müşterek çalışmalar yapıyoruz. Çevre Şehircilik İl Müdürlüğümüzün de bilgisi dahilinde pandemiden önce yarım dönemde olsa uyguladığımız bu geri dönüşüm uygulaması ile Türkiye rekoru kırdık. Anaokullarından, liselere kadar öğrencilerimize çevre bilincini aşılıyoruz. Bunun yanı sıra okullarımızda çok büyük malzemelere sahip oluyorlar. Her okulumuz topladıkları malzemenin belli bir yüzdeliği kadar yüzey temizleyici, sıvı sabun ve kırtasiye malzemesi aldı. Özellikle çevre bilincini oluşturma konusunda bize sonsuz destek veren Kaymakamımıza, Şahinbey Belediye Başkanımız ve destek veren herkese şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Şahinbey Kongre ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen programa Gaziantep Vali Yardımcısı ve Şahinbey İlçe Kaymakam Vekili Bülent Uygur, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Çevre İl Müdürü Hasan Alan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Kılınç, AK Parti Şahinbey İlçe Başkanı Av. Hasan Teke ve okul müdürleri katıldı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.