30 cm’lik miyomdan ANKA’DA kurtuldu

30 cm’lik miyomdan ANKA’DA kurtuldu

ABONE OL
27 Haziran 2022 09:51
30 cm’lik miyomdan ANKA’DA kurtuldu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Rutin kontrolleri sırasında 30 cm’lik miyom olduğu belirlenen 44 yaşındaki Yasemin Çelik, Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Barış Ağar’ın yapmış olduğu başarılı ameliyat sonrası sağlığına kavuştu.

Kasık ağrısı ve kabızlık şikayeti yaşayan 44 yaşındaki Yasemin Çelik, Gaziantep Özel ANKA Hastanesi’ne başvurdu. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Barış Ağar tarafından muayene edilen Çelik’in yapılan tetkiklerinde rahminde 30 cm’lik miyom tespit edildi. Zaman kaybetmeden ameliyata alından Çelik’in rahmindeki 30 cm’lik miyom, Op. Dr. Ağar tarafından gerçekleştirilen başarılı ameliyatla alındı. Operasyonun ardından sağlığına kavuşan Çelik, “Ablamla beraber hastaneye gelerek kadın doğum kliniğine muayene olmak istedim. Hayatımı olumsuz yönde etkilemese de kasık ağrısı ve kabızlık şikayeti yaşıyordum.  Ağrılarım sürekli olmadığı için önemsemedim. Fakat muayeneden sonra aralıklı zamanlarda muayene olmadığım için pişman oldum. Doktorum Barış Ağar, rahmimde miyom olduğunu söyleyerek, ameliyat olmam gerektiğini söyledi. Son derece konforlu ve çok başarılı geçen işlem sonrasında kısa sürede iyileştim. ANKA Hastanesi’ne, Dr. Barış Ağar ve ekibine gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür ederim. Allah onlardan razı olsun.” diye konuştu.

Riskli olan operasyonu başarı ile gerçekleştiren Op.Dr. Ağar, hastanın durumu ve operasyon ile ilgili şu bilgileri verdi :

“Hastamız bize başvurduğunda uzun süredir kasık ağrısı, kabızlık şikayetleri olduğunu dile getirdi. Hastanemizde yapılan tetkikler sonucunda rahminde 30 cm’lik miyom olduğunu tespit ettik. Karnında şişlik vardı.  Miyom, üreter ve bağırsaklara baskı yapıyordu. Miyom artık ele geliyordu. Ameliyatla miyomu alıp, rahmi temizleyerek, hastamızın yeniden sağlığına kavuşmasını sağladık.”

Kadınların % 20-25’inde görülebilen miyom ile ilgili bilgi veren ANKA Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Barış Ağar, “ Kadınlarda bazen şişkinlik, ağrı,  kanama, kabızlık gibi belirtileri olan miyom, en sık rastlanan iyi huylu tümördür. Miyomlar sıklıkla fizik muayenede saptanır. Büyüklüğüne göre belirtiler de değişkenlik görülebilir. Bazen de hiçbir semptom vermeden büyüyebilir. Bu nedenle yılda bir kez jinekolojik muayenenin önemlidir.”dedi

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.