AK PARTİ GAZİANTEP İL BAŞKANI MURAT ÇETİN; ‘12 EYLÜL DARBESİ TÜRKİYE’NİN TARİHİ BİR DÖNÜM NOKTASIDIR’
  • Gaziantep Portal
  • Gündem
  • AK PARTİ GAZİANTEP İL BAŞKANI MURAT ÇETİN; ‘12 EYLÜL DARBESİ TÜRKİYE’NİN TARİHİ BİR DÖNÜM NOKTASIDIR’

AK PARTİ GAZİANTEP İL BAŞKANI MURAT ÇETİN; ‘12 EYLÜL DARBESİ TÜRKİYE’NİN TARİHİ BİR DÖNÜM NOKTASIDIR’

ABONE OL
11 Eylül 2023 15:53
AK PARTİ GAZİANTEP İL BAŞKANI MURAT ÇETİN; ‘12 EYLÜL DARBESİ TÜRKİYE’NİN TARİHİ BİR DÖNÜM NOKTASIDIR’
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Demokrasi tarihine kara bir leke olarak geçen 12 Eylül 1980 darbesinin üzerinden 43 yıl geçti. AK Parti Gaziantep İl Başkanı Murat ÇETİN, 12 Eylül Darbesi’nin 43’üncü yıl dönümünde yayımladığı mesajında ‘12 Eylül 1980 tarihinde Türkiye, askeri bir darbe ile sarsıldı ve ülkenin siyasi manzarası kökten değişti. Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından gerçekleştirilen bu darbe, birçok insanın hafızalarında derin izler bıraktı.’ İfadelerinde bulundu.

Başkan ÇETİN, yaptığı açıklamada Sivil Anayasaya vurgu yaparak ‘12 Eylül Darbesi’nin üzerinden uzun yıllar geçti, ancak etkileri hala hissedilmektedir. Bu dönem, demokrasi ve insan haklarının askıya alındığı bir dönem olarak hatırlanır. Ancak, tarihimizin her yönüyle yüzleşmeli ve demokrasimizin değerini hatırlamalıyız. Bu sebeple geleceğimize daha sağlam bir temel inşa etmemiz için geçmişimizi anlamalı ve asla unutmamalıyız. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ifade ettiği üzere, Coğrafyamızdaki devletler silsilemizin son temsilcisi Cumhuriyetimizin ikinci asrını Türkiye Yüzyılına dönüştürmenin yolu hamasetten değil, hatalarımızdan ders çıkarıp, başarılarımızdan ilham almaktan geçiyor. 85 milyonun tamamının sahipleneceği ve “işte benim Anayasam” diyerek baş tacı edeceği bir metni, artık milletin takdirine sunmamız gerekiyor”’ dedi.

 

‘Unutmayalım ki demokrasi ve insan hakları, bir ülkenin temel taşlarıdır.’

 

Başkan ÇETİN, sözlerine şöyle devam etti; “Unutmayalım ki demokrasi ve insan hakları, bir ülkenin temel taşlarıdır. O karanlık günlerde yapılan işkenceleri, özgürlüğümüze vurulan darbeyi unutmayacağız. Aziz milletimizin ve ülkemizin refahı, istikrarı, istikbali ve istiklali için milli irademize her daim sahip çıkacağız. 27 Mayıs’ların, 12 Eylül’lerin, 28 Şubat’ların, 15 Temmuz’ların yaşanmasına asla izin vermeyeceğiz. Türkiye Yüzyılı çatısı altında daha adil, daha güçlü ve daha özgür bir Türkiye inşa etmek için hep birlikte çalışacağız.’

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.