Akmaz:“SAĞLIK ÇALIŞANLARININ SORUNLAR ÇÖZÜLMELİ”

Akmaz:“SAĞLIK ÇALIŞANLARININ SORUNLAR ÇÖZÜLMELİ”

ABONE OL
15 Mart 2024 13:50
Akmaz:“SAĞLIK ÇALIŞANLARININ SORUNLAR ÇÖZÜLMELİ”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türk Sağlık Sen Gaziantep Şube Başkan Mehmet Akmaz, 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle yayınladığı mesajda, sağlık camiasının büyük bir özveri ile görev yaptığını belirterek, sağlık çalışanlarının sorunlarının bir an önce çözüme kavuşturulması gerektiğini dile getirdi.

14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle yayınladığı mesajda sağlık çalışanlarının sorunlarını dile getiren Türk Sağlık Sen Gaziantep Şube Başkan Mehmet Akmaz “Dün cephede, bağımsızlık için mücadele eden Türk hekimleri ve sağlık çalışanlarımızın bugünde; salgında, depremde kısacası Türk milletinin felaketleri yaşadığı her zaman ve yerde vatan, devletinin verdiği görevle fedakârlıkla canını hiçe sayarak hizmet etmektedir “ dedi.

Akmaz mesajında şu görüşlere yer verdi:

“14 Mart Tıp Bayramı, Türk Hekimlerin işgale tepkilerinin, hürriyete sevdalarının, vatan ve millet için herşeyi göze alarak tavır koymalarının yıl dönümüdür.

Tıbbiyeli Hikmetlerin ortaya koydukları ruhla “Bu memleket bizim, sahip çıkacağız bunun için ne yapabiliriz?’ diye harekete geçerek,Türk bayrağının gölgesinde, düşmana karşı vatan için başlatılan bir mücadelenin adı olan 14 Mart, bu özelliği ile de bize şanlı geçmişimizden miras milli bir bayramdır.

Fedakârlığın timsali olan sağlık camiasının sorunlarına çözüm üretilmesi ve temel beklentilerinin karşılanması ise bir gerekliliktir.

SAĞLIK CAMİASI;TEK KALEM MAAŞ İSTEMEKTEDİR.

Ücretlerin belirsizlikten kurtulup ay sonunda ne kadar ücret alabileceklerini öngördükleri bir ücret politikası talep etmektedirler.

Enflasyon rakamlarına bakıldığında memurlarımıza yapılan maaş artışından geriye yalnızca %3,47 kalmıştır. Maaşlardaki erimenin durması adına ek zam ve refah payı uygulamasının hayata geçmesini, nöbet vb. ücretlerin günümüz şartlarında bir anlam ifade edecek değerlere ulaşmasını beklemektedirler.

SAĞLIKTA ŞİDDET ÖNLENMELİ

Sağlıkta şiddetin en aza indirilmesini, sağlık kurum ve kuruluşlarında can güvenliğinden emin şekilde şifa dağıtmak istemektedirler.

İstihdamda planlı bir politika izlenerek hem iş yükünün hafifletilmesini hem de atama bekleyen genç sağlık çalışanlarının kamu hizmetinde görevlerine başlamasını talep etmektedirler.

Objektif bir sınavla yönetici atamalarının yapılmasını ehliyet ve liyakatin esas alınmasını arzulamaktadırlar.

Mobbing, adam kayırmacılık ve ayrımcılık yapılarak, çalışma huzurunun bozulmasına, adaletin zedelenmesine bir son verilmesini beklemektedirler.

ÇALIŞMA HAYATI ZORLAŞTIRILMAMALI

Mevzuat düzenlemeleri ile çalışma hayatını zorlaştırılmasının, cezalarla sağlık hizmetlerine yön çizilmesinin durdurulmasını talep etmektedirler.

Mazeret tayinleri başta olmak üzere eğitim gibi Anayasal hakları kullanmasına engel olan düzenlemelerin ortadan kaldırılarak kamuya bağlı tüm sağlık kurum ve kuruluşlarında atama ve tayinlerde engellerin sonlandırılmasını istemektedirler.

Tüm sağlık camiası ayrımcılığın olmadığı, görev tanımlarının net belirlendiği daha iyi bir çalışma hayatı arzu etmekte, emeğinin karşılığını aldığı, çalışma ortamından memnun olduğu bir çalışma düzeni arzulamaktadır.

HER TÜRLÜ KATKIYI VERMEYE HAZIRIZ

Beklentilerin karşılanması, sorunlara çözüm üretilmesinin yolu ise sosyal taraflarla diyalog içerisinde çalışanın görüşü alınarak düzenleme yapmaktan geçmektedir. Bu konuda herkesin üzerine düşeni yapmasını bekliyor, sağlık camiası için her türlü katkıyı vermeye hazır olduğumuzu da dün olduğu gibi bugünde ifade ediyoruz.

Türk Sağlık-Sen objektif bir bakış açısıyla, hesapsız olarak her zaman ve şartta doğruları söylemekte, yapılması gerekenleri ifade etmekteyiz.

HAKSIZLIKLARIN SON BULMASI İÇİN MÜCADELE EDİYORUZ

Sendikal mücadelemizde hakkın yerini bulması, çalışanların mağduriyetin sonlanması ve haksızlıkların son bulması için bir mücadele yürütüyoruz.

Dün olduğu gibi bugünde hak aramanın, çalışanın yanında olmanın tek ve güvenilir adresiyiz.

Doğruları söyleme, çalışan için mücadele etmeye devam edeceğimizi bir kez daha kararlılıkla vurguluyor, sağlık camiasının sorunlarına çareler üretilip, çözüm için adım atılması temennisiyle 14 Mart Tıp Bayramı Kutlu Olsun diyorum. “

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.