Bedensel Engelliler Destek Bekliyor

Bedensel Engelliler Destek Bekliyor

ABONE OL
6 Ocak 2022 11:23
Bedensel Engelliler Destek Bekliyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Gaziantep Bedensel Engelliler Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Köse Bedensel Engelli bireylerin spor yapması için kurdukları takımın kanun hükmünde yeri olmasına rağmen destek göremediğinden yakındı.

Gaziantep Bedensel Engelliler Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Köse Bedeensel Engelli bireylerin spor yapması için kurdukları takımın kanun hükmünde yeri olmasına rağmen destek göremediğinden yakındı.

Konu ile ilgili olarak Hüseyin Köse yaptığı açıklamada

Kondylooma tiedotus

, “Gaziantep’te bulunan Bedensel Engellilerin sportif faaliyetlere katılımı sağlamak, Bedensel Engellilerin yapabileceği nitelikteki spor branşlarının tespitini yapmak ve bu sporların yapılmasını sağlamak, bu yolla karşılıklı sevgi ve saygıyı yerleştirmek, ruhsal ve bedensel olarak sağlıklı bireyler yetiştirilmesine katkıda bulunmak amacıyla kurulan ve merkezi Gaziantep’te olan Gaziantep Bedensel Engelliler Spor Kulübü’müz bu alanda ilimizde kurulan ilk spor kulübüdür. Bedensel Engellilerin sosyal ve fiziksel rehabilitasyonunun amaçlandığı bu kulüp ile ilimizde sportif faaliyetler göstermek isteyen Bedensel engellileri bir araya getirmek ve onlara yardımcı olmak toplumsal bir görevdir. Bu şekilde hem bu insanların birey olarak bir şeyler yapması sağlanacak, hem de tüm engellere rağmen mücadele eden bu insanların faaliyetlerini topluma sergileyerek içinde bulundukları zor koşullarda bile sabretmeleri ve şükretmeleri gerektiği gösterilerek sosyal çöküş önlenebilecektir. Bu açıdan bakılacak olursa bu gibi faaliyetlerin daha bir önemle desteklenmesi ve topluma gösterilmesi gerektir. Bu amacı güderek kurduğumuz bu spor kulübümüzün, gerek yerel yönetimlere, gerekse merkezi yönetime bu konuda yardımcı olabilmesi için çeşitli faaliyetleri yapması gerekmektedir. Bu faaliyetleri Ampute Futbol, Oturarak Voleybol Atıcılık, Atletizm, Bilek Güreşi, Halter, Masa Tenisi, Okçuluk, Tekerlekli Sandalye Basketbol ve Yüzme branşlarında oluşturacağı takımlar ile gerçekleştirecektir. Ancak kulübümüz bu faaliyetleri başlatabilmek için başlangıçta bir desteğe ihtiyaç duymaktadır. Öncelikle Kulübün faaliyetlerini rahatlıkla yürütebileceği bir alanda bir sponsorluğa ihtiyacımız vardır. 3289 Sayılı kanunun ek-3 maddesine dayanarak25494 sayılı resmi gazetede yayınlanan Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü sponsorluk yönetmenliği yükümlüğü çerçevesinde sponsorluk sözleşmesi mevcuttur. . .Engellilere arkadaşlarımızın daha iyi bir hizmet verebilmek için bu talebimizin sağlanması hususunda teveccühlerinizi bekliyoruz. Gaziantep Bedensel Engelliler Spor Kulübü Derneği olarak sizinle de çalışmak isteriz. İletişim bilgilerim aşağıda bulunan imza kısmında mevcuttur” dedi.

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.