Bakan Nebati: “Söylentiyi yayanlar ülkeye ihanet ediyor!”

Bakan Nebati: “Söylentiyi yayanlar ülkeye ihanet ediyor!”

ABONE OL
7 Mart 2022 16:15
Bakan Nebati: “Söylentiyi yayanlar ülkeye ihanet ediyor!”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

 Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, ayçiçek yağında yaşanan stokçuluk olaylarıyla ilgili konuştu. Etiketler üzerinde operasyona izin vermeyeceklerini söyleyen Bakan Nebati, Türkiye’nin elinde temmuz ayına kadar yetecek ayçiçek yağı bulunduğunu söyledi. Stokçuları açık açık uyaran Nebati, “Bunun altında kalırsınız. Operasyon çekenlere karşı bizim de Bakanlık olarak operasyon çekeceğimizi herkes bilsin.” dedi.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Halkbank Üreten Kadınlar Yarışması Ödül Töreni’ne katıldı. Törende bir konuşma yapan Nebati, fiyat istikrarını sağlamanın birinci öncelikleri arasında olduğunu belirtti.

“SÖYLENTİLERİ YAYANLAR ÜLKEYE İHANET EDİYOR”

Türkiye’de yeteri kadar ayçiçek yağı bulunmadığı ve marketlerde stokçuluk yapıldığı iddialarına değinen Bakan Nebati, “Hiçbir şey yapmasak bile temmuz ayına kadar yetecek ayçiçek yağı stokumuz var. Kuyruk var

Psoriaasi tiedotus

, yokluk var gibi söylentileri yayanlar ülkeye ihanet ediyor. Bunun altında kalırsınız. Operasyon çekenlere karşı biz de operasyon çekeceğiz” ifadelerini kullandı.

Nebati sözlerine şöyle devam etti: “Zorluklar paylaşılarak yan yana durarak çözülür. Son 20 yıldır bu ülkede hiç kimse fiyat artışları karşısında ezdirilmedi. Küresel bir zorluk. Dünyanın her ferdi bunu yaşıyor. Dünyanın hangi ülkesinde birileri kalkıp ihanet derecesinde piyasayla oynuyor diye sormak lazım. 20 yıldır kimse hayat pahalılığı karşısında ezdirilmedi, bundan sonra da ezdirilmeyecek, bunun için her şeyi yapacağız. Birlikten Bereket isimli projeyi harekete geçireceğiz. Bu ülkenin kadını erkeği hep beraber hareket edeceğiz. Birbirimize çelme takmayacağız. Biz dostu dost biliriz, yaren oluruz. Yeter ki bu ülke için çalışalım, alın teri dökelim. Ne mutlu bize ki bu ülkeye alın teri döküyoruz.

Kimsenin oyun oynamasına izin vermeyiz. Bunu şu anda gittiğimiz yerler çok iyi biliyor. İzin vermeyiz. Küresel arzdan kaynaklanan problemler var. Timimiz net bir şekilde hareket halinde. Türkiye Ekonomik Modeli dünyaya örnek olacak. Kişi başı gelirimiz artacak. İhracat rekorları kırmaya devam edeceğiz.”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.