CHP Gaziantep İl Başkanı Bozgeyik’ten “30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı”

CHP Gaziantep İl Başkanı Bozgeyik’ten “30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı”

ABONE OL
30 Ağustos 2023 11:54
CHP Gaziantep İl Başkanı Bozgeyik’ten “30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

30 Ağustos Zafer bayramını kutlayan CHP Gaziantep İl Başkanı Karaca Bozgeyik,

Ebedi Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde milletimizin tam bağımsızlık ve özgürlük mücadelesinin en parlak zaferi olan 30 Ağustos 1922 Zaferi’nin 101’inci yıl dönümünü kutlamanın heyecanı ve mutluluğu içindeyiz. diyerek sözlerini şöyle sürdürdü:

“30 Ağustos; sadece tarihimize değil, geleceğimize de ışık tutan unutulmaz, onurlu mirasımızdır bizim. Yalnız dünümüz değil, bugünümüz ve yarınımızdır da.

30 Ağustos; emperyalizmin kesin olarak yenilgisi, Anadolu’nun sonsuza kadar vatan toprağı oluşunun ispatıdır.

30 Ağustos; mazlum bir halkın, yoktan var ettiği ordusunun emperyalist güçlere karşı dünyada ilk kurtuluş savaşı zaferinin tarihidir.

Cephede çarpışan askerimiz kadar cephe gerisindeki kadınlarımızın, her yaştan sivil yurttaşımızın topyekün mücadelesiyle kazanılan zafer destanının yazıldığı gündür 30 Ağustos. Bu destan, ezilmiş halklara özgürlük ve bağımsızlık yolunu açan, Türk Ulusu’nun yeniden doğuş destanıdır.

Sözün özü; özgürlüğümüzün, tam bağımsızlığımızın, doğuşumuzun ve var oluşumuzun adıdır 30 Ağustos.

Milletçe çok ağır bedeller ödeyerek ulaştığımız bu kutlu günün yıl dönümünde; tüm ulusumuzun çağdaş, demokratik, laik bir devletin temellerinin atıldığı gün olan, “ya istiklal ya ölüm” parolasıyla tam bağımsızlık bilincinin hakim olduğu 30 Ağustos Zafer Bayramınızı yürekten kutluyor, yok olma noktasına gelmiş bir milletin direniş ruhunu canlandırmasıyla, örgütleyiciliğiyle, mücadeleye sevk etmesiyle düşmanlarının bile hayranlığını kazanan, vatan topraklarının kurtarıcısı, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin Kurucusu, Başkomutanımız, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, istiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi saygı ve minnetle anıyorum.”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.