Erişkin Kemik İliği ve Kök Hücre Nakil Merkezi 15. Hastaya da Şifa Oldu.

Erişkin Kemik İliği ve Kök Hücre Nakil Merkezi 15. Hastaya da Şifa Oldu.

ABONE OL
30 Aralık 2022 18:56
Erişkin Kemik İliği ve Kök Hücre Nakil Merkezi 15. Hastaya da Şifa Oldu.
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ulusal ve uluslar arası standartlara uygun olarak en üst düzeyde hasta güvenliği ve hijyenik koşullar esas alınarak oluşturulan Medical Point Gaziantep Hastanesi Erişkin Kemik İliği ve Kök Hücre Nakil Merkezi 11 yatak kapasitesi ile bölgede hizmet vermeye devam etmektedir. Medical Point Gaziantep Hastanesi bu bağlamda 14. ve 15. hastasına da şifa oldu.

 

37 yaşındaki Şaziye Kavak Kahramanmaraş’ta Hodgkin Lenfoma teşhisi ile tedavi edildi. Belli bir süre sonra hastalığı tekrarlayan Kavak, çözüm için Medical Point Gaziantep Hastanesi Erişkin Kemik İliği ve Kök Hücre Nakil Merkezi Başkanı, İç Hastalıkları ve Hematoloji Uzmanı Prof. Dr. İlhami Kiki’ye gelerek muayene oldu. Prof. Dr. Kiki yapılan muayeneler neticesinde, Kavak’a uygulanan tedavinin kalıcı olması adına hastaya kendi kök hücresinden (Otolog Kök Hücre) kök hücre nakli yapılmasına karar verdi. Kök hücre nakil işlemi başarı ile gerçekleşen Şaziye Kavak, hastaneden sağlıklı bir şekilde taburcu edildi. Kahramanmaraş’tan Gaziantep’ e gelen 69 yaşındaki Fatma Akıllı ise Multipl Myelom hastalığı ile yıllardır mücadele etmekteydi. İlk tedavisi Kahramanmaraş’ta gerçekleşen Akıllı’nın genel muayenesi Prof. Dr. Kiki tarafından yapıldıktan sonra hastaya kendi kök hücresinden kemik iliği nakil işlemi yapılmasına karar verildi. Gerçekleşen tedavinin uzun ve kalıcı olabilmesi için, hastanın kendisinden alınan kök hücre işlemi başarılı bir şekilde gerçekleştirildi.

 

Konu hakkında açıklama yapan Medical Point Gaziantep Hastanesi Erişkin Kemik İliği ve Kök Hücre Nakil Merkezi Başkanı, İç Hastalıkları ve Hematoloji Uzmanı Prof. Dr. İlhami Kiki: ‘’ Erişkin Kemik İliği ve Kök Hücre Nakil Merkezi’mizde 14. ve 15. hastamızın tedavisini başarılı bir şekilde gerçekleştirdik. İki hastamıza da yapılan nakil süreci yaklaşık üç hafta devam etti ve tedavi sürecinin uzun ve kalıcı olmasını sağlamak için kendilerinden alınan kök hücre ile nakillerini yaptık. Tedaviden sonra hastalarımızın durumu gayet iyi. Bu şekilde kemik iliği nakil işlemini tamamlamış bulunmaktayız. Bundan sonra hastalarımızı ayaktan takip edeceğiz. Bugün de bunu kutlamak adına hastalarımızın adeta doğum günleriymiş gibi pasta kestik. Kendilerine yeni hayatlarında sağlık ve mutluluk diliyorum’’ dedi

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.