GAGİKAD Ticaret odası seçimleri için önemli açıklamalarda bulundu

GAGİKAD Ticaret odası seçimleri için önemli açıklamalarda bulundu

ABONE OL
29 Eylül 2022 20:45
GAGİKAD Ticaret odası seçimleri için önemli açıklamalarda bulundu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Gaziantep Girişimci İş Kadınları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Dr Beril Özlem Leylek Ticaret odası Meclis üye seçimlerine dair konuştu .

Başkan Beril mecliste ki kadın üye sayısına değinerek “ Bu ; iş kadınları için kabul edilebilir bir sayı değildir “ dedi

GAGİKAD Başkanı 1 Ekim Cumartesi günü yapılacak  Gaziantep Ticaret Odası meclis üye seçimleri için bugüne kadar kimsenin dile getirmediği konuyu gündeme taşıdı. Sert açıklamalarda bulunan Başkan Beril “ siz nasıl bunca iş kadının üstünü çiziyorsunuz ? 105 Meclis üyesinde sadece 2 kadın Meclis üyesi ne demektir ? Neden iş kadınları komitelerden Meclis üyeliğine geçemiyor ? Bir Kadın başkanın yönettiği  bu şehirde mecliste bu kadar az kadın olmasını kabul etmiyoruz.  Konuya her bürokratik kişinin yüzünü  çevirmesini talep ediyoruz .Neden kadınların önü kesiliyor, neden aday gösterilmiyor ? Sizlere yüzlerce soru yönlendirebiliriz . Hadi %50 yi geçtik de olacak iş midir salt 2 kadının meclise alınmış olması … Efendiler kadınların önünü tıkamayın. Onca yetişmiş ,mesleklerinde parmakla gösterilen başarılı kadınlarımız var , her yerde ,hep aynı isimlerden yoruldu bu şehir ! Yeni kan yeni canlar yeni akıllar yeni enerjiler gereklidir .Kadınların hakkını alenen gasp ediyorsunuz. Eğer hepimiz eşit isek ,o vakit eşit temsil edilmek zorundayız. Dünya da kadınların  başarıları ve özgürlükleri ile verdikleri mücadaleler ortadadır. Bizler Gazi Mustafa Kemal’in kızları olarak iş hayatında da siyasi hayatta da kadının yerini , liyakata uygun olarak savunma bilinci ve misyonundayız . Yönetimlerde eşit temsile inanıyoruz ve hakkımız budur. Bize müstehak görünen %2 değildir. Tüm ticaret odası kaydı olan, oy kullanacak her seçmene sesleniyorum . Siz kadınların yaşama katkısını, desteğini ,yardımını, hayatınızda %2 olarak mı görüyorsunuz ?? Lütfen elinizi aklınıza koyarak düşününüz.  Seçimlerde oy kullanacak her seçmenin vicdani yükümlülüğüne sığınmıyoruz. Bizler kendi aklımızdan yönetimlerin yararlanması gerektiğini düşünüyoruz . Liyakat hepimizin tercihidir . Bu anlamda daha 1,5 yıl önce küllerinden doğarak yeniden bir doğuş gerçekleştirdiğimiz derneğimizden 40. Grupta SARI listeye içimizden iş hayatında  başarısı tartışmasız olan yönetim kurulu Başkan yardımcımız Sayın Evren Tuğsuz ‘u Meclis üyeliğine aday olarak koyduk . GAGİKAD 55 şirket sahibi kadın üyesi ile 55 ticaret odası oyuna sahiptir . Hepimizi temsilen Evren Hanım yer almıştır. Fakat gruplarda oluşturulan komitelerde ki kadın yokluğu tüm şehrin ayıbıdır. Kadınlara çocuklarınızı güveniyorsunuz ,evinizi güveniyorsunuz, işinizi güveniyorsunuz, namusunuzu güveniyorsunuz da ticaret odası Meclis üyeliğine gelince neden güvenip çekilmiyorsunuz ?

Biz bu seçimlerde sadece tek aday koyduk fakat  zamanı gelince her grupta bir komitemiz olacak bunu da buraya bir dip not olarak koyalım , koyalım ki komiteler oluşurken bir sorun, bir teklif edin ,bir konuşun, bir danışın, desteğimizi talep ediniz.  GAGİKAD ın seçilecek başkanın şahsıyla ve ismiyle asla şuna desteğiz şuna karşıtız gibi bir tavrı olamaz! Bizler sadece eşit temsil için mücadele veririz. Çünkü biz %2 değiliz! Meclis seçiminden sonra başkanı Meclis seçer , en hayırlısı en başarılısı kimse o olsun , onu o zaman düşünür liyakata uygun en doğrusuna da Meclis üyemiz, girmişse ona göre kararını verir , tüm Başkan adaylarını dinleyecektir .

40. Gruptan SARI Listede adayımız Evren Tuğsuz , Güneydoğu Anadolu bölgesinin ilk 5 yıldızlı oteli olan Tuğcan otel CEO, sudur . Evren Ayşe TUĞSUZ

1992 Gaziantep Anadolu Lisesi Mezunudur,Bilkent Üniversitesi Turizm Ve Otel İşletmeciliği sonrasında  University Of Massachusetts Amherst de Turizm Ve Otel İşletmeciliğini bitirmiştir. Ayrıca Çiltug Isi San A.S Ve Tektuğ Elektrik Üretim A.S De Yönetim Kurulu Üyesi olan Tuğsuz,  Besni bölgesinde modern tarım ve organik tarım alanlarında geniş arazilerde teknolojik tarım alanında da çalışmaktadır .GAGİKAD Yönetim Kurulu Başkan yardımcısı ,Galmed  üyesi. Gaziantep Turizm Derneği üyesi ve TOBB Kadın Girişimciler Kurulu üyesidir.

2 yabancı dil bilmektedir . 20 yaşında bir erkek evladı vardır.

Şimdi söz konusu liyakat ise üyemiz her anlamda seçilmeyi hak etmektedir. 40. Grubun aklı vicdanına güveniyoruz

Ticaret odası seçimlerinde seçime katılma oranının çok düşük olarak bunca yıl seyretmiş olmasını da ,yeterince duyuru olmamasına bağlıyoruz . Bu vesile ile tüm seçmenler duyuruyor ve sesleniyoruz , 1 oyun neleri değiştirebileceğini gördüğümüz bu günlerde lütfen seçime geliniz ve sizler için en doğru komiteye oy veriniz. Fakat hepsinden önce ticaret odasından seçime katılabilmek için seçim yetki belgesi almayı unutmayınız . Yoksa oy kullanma şansını kaybedersiniz.İşte tüm bu zorlayıcı sebepler ve üyelerin haberinin olmaması da sessiz sedasız seçimlerin çok az katılımla sonuçlanmasına neden olmaktadır . Önce ki seçimlerde bir komitede 600 seçmenden sadece 125 nin oy kullanmaya geldiğini biliyor musunuz? Sizi mecliste temsil edecek kişinin kim olacağına ,bizzat siz karar vermelisiniz Gaziantep’in başarılı iş insanları lütfen 1 ekim de oy kullanınız . Ve seçimlerinizi yaparken kadının emosyanel zekası ile sizlere nasıl ışık olacağını unutmayınız. Şehrimiz için, iş hayatı için en güzeli olmasını diler ,şimdiden tüm komitelere başarılar dilerim. Komitelerde çalışan kadınların ise komite başkanı tarafından Meclis üyeliğine seçilmesini talep ve arzu ediyoruz “ şeklinde konuştu

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.