Gaziantep Valiliği “Gaziantep Valisi, İmamoğlu’nun mitingini yasakladı” haberini yalanladı
  • Gaziantep Portal
  • Gündem
  • Gaziantep Valiliği “Gaziantep Valisi, İmamoğlu’nun mitingini yasakladı” haberini yalanladı

Gaziantep Valiliği “Gaziantep Valisi, İmamoğlu’nun mitingini yasakladı” haberini yalanladı

ABONE OL
24 Nisan 2023 22:53
Gaziantep Valiliği “Gaziantep Valisi, İmamoğlu’nun mitingini yasakladı” haberini yalanladı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Gaziantep Valiliği, bazı basın organlarında yer alan “Gaziantep Valisi, İmamoğlu’nun mitingini yasakladı” haberini yalanladı. Valilik açıklamasında, “Ekrem İmamoğlu’nun miting yapmasına engel bir durumun olmadığı, mitingin Demokrasi Meydanı’nda değil Çakmak Mahallesi Tur Otobüsleri Park Alanı’nda yapılabileceği bildirildi.
Gaziantep Valiliğinden yapılan açıklamada; şöyle denildi:
“Bazı basın mecralarında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Gaziantep’te yapacağı miting, Gaziantep Valisi Davut Gül tarafından yasaklandı şeklinde bir haber yer alması üzerine açıklama yapılması ihtiyacı doğmuştur.
2911 Sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu’nun Uygulanmasına Dair Yönetmeliğin 3. Maddesi gereğince açık yer toplantı alanları ve yürüyüş güzergahları Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde grubu bulunan siyasi partilerin il ve ilçe temsilcilerinin, güzergahın geçeceği il ve ilçe belediye başkanlarının, en çok üyeye sahip üç sendikanın ve kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşlarının görüşleri alınarak her yıl Ocak ayında Valiliğimiz tarafından belirlenmektedir. 2023 yılında 18.01.2023 tarihli Olur ile açık yer toplanma alanı olarak Çakmak Mahallesi Tur Otobüsleri Park Alanı belirlenmiş ve Valiliğimiz Resmi Web Adresi’nde ilan edilerek basına duyurulmuş ve tüm siyasi partilere tebliğ edilmiştir.
Valiliğimiz hiç bir siyasi partinin miting yapmasını yasaklamamıştır. Mevcut yasal çerçevede bütün siyasi partilere daha önceden mevzuat gereği belirlenen alan tahsis edilmekte ve güvenlikleri sağlanmaktadır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.