Gaziantep Valiliğinden “yol kesme olayı”na ilişkin açıklama

Gaziantep Valiliğinden “yol kesme olayı”na ilişkin açıklama

ABONE OL
26 Temmuz 2022 16:09
Gaziantep Valiliğinden “yol kesme olayı”na ilişkin açıklama
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Gaziantep Valiliği, “Organize suç örgütünün yol keserek Gaziantep Valisi Davut Gül ve korumalarını rehin aldığı” iddialarına ilişkin açıklama yaptı ve iftiraların amacının, bütün FETÖ mensuplarının yaptığı gibi devleti ve kamu görevlilerini itibarsızlaştırma olduğu kadar organize suç örgütünü kahramanlaştırarak, halkı korku ve paniğe sevk etmek ve suç örgütüne menfaat sağlamak olduğunu bildirdi.
Valilikten yapılan açıklamada, “Yurt dışına kaçan bir FETÖ firarisinin açıklamalarına istinaden bazı sosyal medya mecralarında da yer alan, ‘Gaziantep’te bir organize suç örgütünün yol keserek Gaziantep Valisi ve korumalarını rehin aldığına’ dair iddiaların ‘Vali karşılama yapması gerekmeyen kişileri havalimanında karşıladı, karşılama sonrasında gidilen yolda önü kesildi’ şeklinde ifadelerle dile getirilmesi üzerine açıklama yapılması ihtiyacı doğmuştur” denildi.
Söz konusu yol kesme olayının 20 Haziran Pazartesi günü saat 15.30 saatlerinde gerçekleştiği belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:
“Olayın mağdurları tarafından şikayette bulunulması üzerine güvenlik kuvvetleri olayı kısa sürede aydınlatarak şüphelileri yakalamıştır. Olay esnasında konvoyda bulunan en öndeki araç ve şoförü kaçırılmış, diğer kişilerle temas olmamıştır. Mağdur kişi de yağma gibi suç işleyenlerden davacı olmuştur. Olayın vuku bulduğu süreçte saat 14.00 ile 15.45 saatleri arasında 33. Uluslararası Ayakkabı, Terlik ve Yan Sanayi Fuarı Açılışı, Valimizin katılımıyla gerçekleştirildiğinden, Valimiz o saatlerde Ortadoğu Fuar Merkezinde bulunmaktadır. Akabinde Valimiz, 16.00’da Valilikte Asayiş Toplantısı’na katılmış ve sonrasında saat 17.00 ile 17.45 saatleri arasında Valilik Toplantı Salonu’nda toplam 17 kişinin iştiraki ile Hastanelerin Yemek Hizmetlerini Değerlendirme Toplantısı’na katılmıştır. Yemek Hizmetleri Değerlendirme Toplantısı’nın ardından saat 19.30’da taziye programına katılım sağlanmıştır. Katılım sağlanan bütün programlar ve toplantılar birçok insanın şahitliğinde gerçekleşmiş ve Valiliğimiz sosyal medya hesabından paylaşılmıştır.”
Belirtildiği şekilde Vali Davut Gül’ün havalimanında kimseyi karşılamadığı aktarılan açıklamaya şöyle devam edildi:
“Valimizin de içinde bulunduğu konvoyun önü kesilerek koruma görevlileri esir alınmamıştır. Sosyal medya platformunda bu yönde dile getirilen bütün iddialar yalandır, gerçeği yansıtmamaktadır. Söz konusu iftiraların amacı, bütün FETÖ mensuplarının yaptığı gibi devleti ve kamu görevlilerini itibarsızlaştırma olduğu kadar organize suç örgütünü kahramanlaştırarak, halkı korku ve paniğe sevk etmek ve suç örgütüne menfaat sağlamaktır. Devletimiz, terör ve organize suç örgütleri başta olmak üzere, vatandaşın huzur ve güvenini bozan tüm yapılarla kararlı bir şekilde mücadeleye devam edecektir.”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.