HÜDA PAR Gaziantep Milletvekili Demir, buğday satışına katıldı

HÜDA PAR Gaziantep Milletvekili Demir, buğday satışına katıldı

ABONE OL
28 Eylül 2023 11:25
HÜDA PAR Gaziantep Milletvekili Demir, buğday satışına katıldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

 

Buğday Arasasındaki esnafı iş yerlerinde ziyaret eden HÜDA PAR Genel Sekreteri ve Gaziantep Milletvekili Şehzade Demir, hububat ve bakliyat satış alanlarında günün ilk buğday satışına eşlik etti.

HÜDA PAR Genel Sekreteri ve Gaziantep Milletvekili Şehzade Demir, HÜDA PAR Gaziantep İl Başkanı Faruk Göçer ile parti il ve ilçe teşkilatı temsilcilerinden oluşan heyet, Buğday Arasası (Pazarı) esnafını ziyaret ederek esnafa “hayırlı işler” temennisinde bulundu.

Sabah erken saatlerde gerçekleştirilen ziyarette, Milletvekili Demir ve beraberindeki heyet, Gaziantep Ticaret Borsası (GTB) Başkanı Mehmet Akıncı, Meclis Üyesi Hakkı Kılıç ve esnaf tarafından karşılandı.

Başkan Akıncı ve Kılıç ile bir süre sohbet ederek, sektörde yaşanan sorun, sıkıntı ve çözüm önerileri ile talepleri konusunda istişarelerde bulunan Demir, daha sonra esnafın sabah satış seansına katılarak asırlardır sürdürülen bir gelenek olan günün ilk buğday satışının pazarlığına eşlik etti.

Milletvekili Demir, yapılan pazarlığın ardından üretici ve tüccarlara hayırlı, bereketli ve bol kazançlar temennilerinde bulundu.

Esnafı ziyaret ederek üreticilerle bir süre sohbet eden Milletvekili Demir, daha sonra ise sabah satış seansına katılarak günün ilk buğday satışına eşlik etti.

Esnaf ile üreticilerin sıkı pazarlıklarına şahitlik eden Milletvekili Demir, ziyarette esnafın sorun, sıkıntı ve taleplerini dinledi.

Gaziantep Ticaret Borsası Başkanı Akıncı’dan borsanın faaliyetleri, hayata kazandırdığı projeler ve hedefleri hakkında bilgiler alarak, Gaziantep gıda ve tarım sektörünün talep ve önerilerine ilişkin görüş alışverişinde bulundu.

Gaziantep ekonomisinin yanı sıra güncel konularında görüşüldüğü ziyarette Milletvekilli Demir, tarım ve gıda sektörlerine yönelik sektör temsilcilerinin taleplerine ilişkin de Akıncı’dan bilgiler aldı.

Buğday üretimi, tüketimi ve satışının yanı sıra esnafın durumu ile ilgili de Akıncı’dan detaylı bilgi alan Milletvekili Demir, Akıncı’ya, Kılıç’a ve esnafa nazik misafirperverlikleri için teşekkür etti.

Gaziantep’in makarna, bulgur, un ve Antepfıstığı gibi tarım kökenli birçok alanda Türkiye üretiminin yarısından fazlasını tek başına karşılamasının sevindirici olduğunu ve birçok ilde üretilen tarımsal ürünlerin Gaziantep’te işlenerek iç ve dış piyasalara sunulmasını ise takdir etti.

Tarım politikaları hakkında değerlendirmelerde bulunan Milletvekili Demir, HÜDA PAR olarak tarımı ve üretimi önemsediklerini söyledi.

Ülke tarımının gelişmesinin ve üreticinin desteklenmesinin önemine değinen Milletvekili Demir, her zaman üreten, alın teri döken ve sabahın erken vaktinde rızkının temini için çalışanların emeklerinin karşılığının verilmesine dikkat çekti.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.