İMO Gaziantep Şube Başkanı Burkay Güçyetmez:“Şanlı destanımız 102 yaşında”
  • Gaziantep Portal
  • Ekonomi
  • İMO Gaziantep Şube Başkanı Burkay Güçyetmez:“Şanlı destanımız 102 yaşında”

İMO Gaziantep Şube Başkanı Burkay Güçyetmez:“Şanlı destanımız 102 yaşında”

ABONE OL
24 Aralık 2023 14:17
İMO Gaziantep Şube Başkanı Burkay Güçyetmez:“Şanlı destanımız 102 yaşında”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İnşaat Mühendisleri Odası Gaziantep Şube Başkanı Burkay Güçyetmez, 25 Aralık Gaziantep’in düşman işgalinden kurtuluşunun yıldönümü nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.
Gaziantep’in düşman işgalinden kurtuluşunun 102. yıldönümünü coşkuyla kutladıklarını belirten Başkan Güçyetmez mesajında, “Atalarımızın Gaziantep Savunmasında sergilediği mücadele ruhu ile şehrimizi, ülkemizi afetlere hazırlıklı hale getirmeliyiz” dedi.
Gaziantep’in düşman işgaline karşı gösterdiği üstün başarı ile kurtuluş mücadelesinin sembol şehirlerinden birisi olduğunu hatırlatan İMO Gaziantep Şube Başkanı Burkay Güçyetmez, mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Gazi şehrimizin düşman işgalinden kurtuluşunun yıldönümünü depremin yaralarını sarmaya devam ettiğimiz bir dönemde kutluyoruz. Kurtuluş Bayramımız olan 25 Aralık, aynı zamanda ülkemiz için de kurtuluş meşalesinin yakıldığı tarihtir. Atalarımız bundan 102 yıl önce her türlü yokluğa, yoksulluğa ve imkansızlığa rağmen tüm dünyayı şaşkına uğratarak, emperyalist devletlerin Anadolu’yu işgal planlarını tarihin çöplüğüne atmıştır. Antepliler o dönemde şehir nüfusunun büyük kısmını oluşturan 6 bin 317 kişiyi şehit vermelerine rağmen, vatanlarını savunmayı sürdürmüştür. Bu eşsiz kahramanlık destanının bayraklaşan isimleri olan Şehitkamil’i, Karayılan’ı, Şahinbey’i, Özdemir Beyi ve daha nicelerini asla unutmayacağız.  Atalarımıza layık olabilmek amacıyla ülkemizin her alanda daha da kalkınması ve güçlenmesi için çalışacağız.
Bizler atalarımızdan miras kalan bu mücadele ruhunu kendimize rehber edinmeli, her türlü afetlere karşı hazırlıklarımızı bir an önce tamamlamalıyız. İnşaat Mühendisleri Odası Gaziantep Şubesi olarak, Gazi şehrimizin tıpkı kurtuluş mücadelesinde olduğu gibi afetlere hazırlık konusunda da Türkiye’ye örnek olması için çaba gösteriyoruz. Kurtuluş mücadelemizin sembol şehri, dünyada ‘Gazi’lik unvanına sahip tek şehir olan Gaziantep’in düşman işgalinden kurtuluşunun yıldönümünü büyük bir coşku ve sevinçle kutlarken, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve tüm şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz.”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.