Mobilyacılar Odasına Kadın Aday “Tümüklü”

Mobilyacılar Odasına Kadın Aday “Tümüklü”

ABONE OL
27 Ocak 2022 21:49
Mobilyacılar Odasına Kadın Aday “Tümüklü”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

TÜRKİYE’DE BİR İLKİ GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ
Türkiye’de ilk kez bir kadının Mobilyacılar Odası Başkanlığına aday olduğunu belirten Tümüklü, “Gaziantep’in mobilya sektöründe dünyada söz sahibi olması için aday oldum” dedi. Dinamik bir yönetim oluşturacaklarını belirten Tümüklü, “Mobilyacılar Odası atıl durumda olmayacak. Şuanda odanın doğru dürüst bir ofisi bile yok. Biz ilk önce odaya bir kimlik kazandıracağız. Odayı ben duygusuyla değil biz duygusuyla yöneteceğiz” dedi. Tümüklü, hayata geçirecekleri projeleri tek tek açıkladı.

GAZİANTEP’İN MOBİLYA SEKTÖRÜNDE DÜNYADA SÖZ SAHİBİ OLMASI İÇİN ODA BAŞKANLIĞINA ADAYIM
Halen sürdürdüğü Gaziantep İhracatçı Mobilyacılar Birliği Derneği Başkanı olarak bir çok başarılı projeye imza atan Ayşe Pınar Tümüklü, “Gaziantep Mobilyacılar Odası atıl durumda olmayacak. Mobilyacılar Odasının maalesef doğru dürüst bir ofisi bile yok. Biz ilk önce odaya kurumsal bir kimlik kazandıracağız. Gaziantep’in mobilya sektöründe dünyada söz sahibi olması için aday oldum” dedi.
HEDEFİMİZ 100 ÜLKEYE İHRACAT YAPMAK
Hedeflerinin Gaziantep’ten 100 ülkeye ihracat yapmak olduklarını belirten Tümüklü, “Mobilya sektöründe Gaziantep Türkiye genelinde 5. Sırada. Bizim hedefimiz ilk 3’e girmek. Çünkü bulunduğumuz lojistik imkânlarla Gaziantep bunu fazlasıyla hak ediyor. Gaziantep’te bu potansiyel var. Gaziantep mobilya sektöründe 1500’ün üzerinde esnafımız var. Gaziantep şuanda 10 ülkeye ihracat yapıyor ama bizim en büyük hedefimiz Gaziantep Mobilya kent Projesi ile bu sayıyı 100 ülkenin üzerine çıkarmak” diye konuştu.
Dinamik bir yönetim oluşturacaklarını belirten Tümüklü, “Dinamik bir yönetim oluşturacağız. Yönetimde mobilya sektöründeki kadın arkadaşlarımız da olacak. Odayı ben duygusuyla değil biz duygusuyla yöneteceğiz” ifadelerini kullandı.

MOBİLYA KENT’TE İLK TAPULAR GELDİ
Oğuzeli ilçesinde kurulacak olan “Mobilya Kent”in faaliyete geçmesi için 7 yılı aşkındır mücadele verdiklerini belirten Tümüklü, “Buradaki amacımız bütün mobilyacıların bir arada olup üretimlerini yapıp bir kısımda da büyük bir AVM ile ürün teşhiri yapmak. Bununla ilgili 7 yıla yakın emeğimiz ve mücadelemiz var. İlk tapularımız geldi. İnşallah 1 Şubattaki meclis kararıyla kooperatifimizin duyurusunu yapacağız. Öncelikli amacımız insanların üretim alanlarını rahatlatmaktı. Bundan sonraki amacımız insanların geçiş süreçlerini hızlandırmak” diye konuştu.
ESNAF, ODA YÖNETİMİNDE SÖZ SAHİBİ OLACAK
Genel kurulda başkan seçildiğinde yapacak projeleri tek tek sıralayan Gaziantep Mobilyacılar Odası Başkan adayı Ayşe Pınar Tümüklü, şunları söyledi: “Adı olup kendi yeri olmayan Gaziantep Mobilyacısına yakışır bir oda yapacağız. Ayda 1 gün esnaf günü yapacağız, toplantıda esnafların sorunları dinleyip çözüme kavuşturacağız. Tüm üyelerin bulunduğu örnek bir web sitesi yaparak tüm üyelerin ürünlerinin dünya tanıtımını yapacağız. Oda üyelerinin sözleşme ve patent ile ilgili hukuk hizmeti vereceğiz. İhracat ve ithalat yapan üyelerin ithalat ve ihracat süreçlerinde karşılaşılacakları sorunları çözüme kavuşturmak için oda bünyesinde uzman desteği sağlayacağız. Bütün sektör fuarları takip edip üyelerin yurt içi ve yurtdışı fuarlara katılımı sağlayacağız ve bu fuarlar ile ilgili devlet destekleri iadesinde danışmanlık hizmeti vereceğiz. Yurt içi fuar organizasyonunu katılımın yoğun olduğu halı fuarı ile aynı günde mobilya fuarı yaparak müşteri potansiyelini artırmaya katkı sağlayacağız. Tasarım ile ilgili kurslar açarak sektöre yenilikler katma anlamında eğitimler düzenleyeceğiz.”

YAPTIKLARIMIZ YAPACAKLARIMIZIN TEMİNATIDIR
Tümüklü

, odaya tüm tüm mobilyacılara seslenerek, hedeflerinin Gaziantep olarak 100 ülkede ihracat pazarında söz sahibi olmak olduğunu vurgulayarak, “İlk hedefimiz ihracat pazarını 10 ülkeye çıkarmak ve 3 yıl içerisinde mobilya kentin faaliyete girmesiyle birlikte 100 ülkede ihracat pazarında söz sahibi olmak. Mobilya kentten sonra her üye küçük esnaf kimliğinden sıyrılmış kurumsal yeni kimliği ile markalaşmış yeni bir sanayi hedefliyoruz. İnegöl’de olduğu gibi lojistik sorununu çözerek tek ürün dahi olsa sevkiyatın sorunsuz yürütülmesini sağlayacağız. Odamızın kaydı olamayan yerli ve yabancı kayıt dışı üretici firmaların rekabet oluşumunu olumsuz etkileyen işletmelerin takipçisi olacağız. Şimdiye kadar yaptıklarımız, göreve geldikten sonra da yapacaklarımızın teminatıdır” diye konuştu

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.