OĞUZELİ BELEDİYE BAŞKANI KILIÇ’TAN MEVLİD KANDİLİ MESAJI

OĞUZELİ BELEDİYE BAŞKANI KILIÇ’TAN MEVLİD KANDİLİ MESAJI

ABONE OL
26 Eylül 2023 09:55
OĞUZELİ BELEDİYE BAŞKANI KILIÇ’TAN MEVLİD KANDİLİ MESAJI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

“PEYGAMBER EFENDİMİZİN YÜKSEK AHLAKINI ÖRNEK ALMALIYIZ”

Oğuzeli Belediye Başkanı Mehmet Sait Kılıç, Mevlid Kandili dolayısıyla mesaj yayımladı.

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in dünyaya gelmesinin mutlu ve adaletli bir yaşamın müjdecisi olarak İslam alemine müjdelendiğinin altını çizen Oğuzeli Belediye Başkanı Mehmet Sait Kılıç, “Peygamber Efendimizin doğumu, tarihin akışını değiştiren kutlu bir olaydır” dedi.

Başkan Kılıç yayımladığı mesajında, “Alemlere ilâhî rahmet olarak gönderilen bir Peygamber’in ümmeti olmakla şereflenmiş bulunmak, biz müminler için mutlu ve kutlu bir olaydır. Bu nedenle Mevlid Kandili O’nun getirdiklerini anlamak için önemli bir fırsattır. İslam ülkelerin ve tüm dünyanın derin acılar yaşadığı günümüzde Peygamberimizin sunduğu mesajlara kulak vermeye ve ortaya koyduğu yüksek ahlakı örnek almaya daha çok ihtiyaç duyulmaktadır.

Peygamberimizin mutlu ve adaletli bir yaşamın müjdecisi olarak yeryüzüne getirdiği, hak ve adalet gibi değerlere, insanlığın özellikle bu dönemde çok daha fazla muhtaç olduğu bir gerçektir. Onun bu doğrultuda ortaya koyduğu örnek ahlakı, dürüstlüğü, emaneti korumayı, insan haklarına uymayı, zayıf ve muhtaçlara yardım etmeyi, yetim ve kimsesiz çocuklara kol kanat germeyi, yararlı insan olmayı özümseyerek yaşamamız gerekir.

Bu vesileyle, bütün İslam aleminin ve Oğuzelili hemşerilerimin Mevlid Kandili’ni tebrik ediyor, bu mübarek gecenin tıpkı Peygamber Efendimizin dünyaya ilk gelişi gibi hayırlar getirmesini, bu anlamlı gecenin birliğimize, beraberliğimize ve hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.