Ortadoğu Business 14 yaşında

Ortadoğu Business 14 yaşında

ABONE OL
30 Ocak 2023 10:35
Ortadoğu Business 14 yaşında
0

BEĞENDİM

ABONE OL

2009 Yılında sürekli 2 aylık periyotlar ile yayın hayatına başlayan Türkiye’nin 4 dilde (Arapça-İngilizce-Farsça-Türkçe) yayın yapan ekonomi dergisi Ortadoğu Business 14 yaşına girmenin gururunu yaşıyor.
Ön kapağından itibaren haberlerini soldan sağa İngilizce-Türkçe, Arka kapağından itibaren ise haberlerini sağdan sola Arapça-Türkçe olarak yayınlanan Ortadoğu Business’ın orta kısımda ise İran ile ilgili haberleri Farsça–Türkçe yayınlamakta.
14 yıldır periyodik olarak iki ayda bir yayınlanan ve ülkemizin 4 dilde Arapça-Farsça-İngilizce-Türkçe yayınlanan ulusal tek ekonomi dergisi olan Ortadoğu Business, dağıtımının yapıldığı Suudi Arabistan, İran, Mısır, Birleşik Arap Emirlikleri, Suriye, Irak, Lübnan, Katar, Sudan ve Ürdün’de büyük bir ilgiyle takip ediliyor.
14 yıl önce ilk sayısını Türkçe ve İngilizce olarak yayınlayan, 2. sayıdan itibaren Arapça ve Farsçayı ekleyerek 4 dilde yayınlanan tek dergi olma özelliğine sahip olan Ortadoğu Business şu anda 74. sayısına ulaştı.
Türkiye’nin 4 dilde (Arapça-İngilizce-Farsça-Türkçe) yayın yapan ekonomi dergisi Ortadoğu Business’ın 74. sayının ön kapak konusu Ülkemizin sektörünün önde gelen firması Osmak Rulo Makine Yönetim Kurulu Başkanı İsmihan Kobaner yer aldı.
Ön Kapak konusu Osmak Rulo Makine Yönetim Kurulu Başkanı İsmihan Kobaner, sektörü ve hedeflerini ayrıntılı bir şekilde anlattı.
Derginin arka kapak Arapça konusu ise Irak-Kerkük Ticaret Odası Başkanı Sabahattin El-Salihi yer aldı.
Dergi her sayısında olduğu gibi 74.sayısında da dolu dolu içerikle okuyucuları ile buluştu.
Ortadoğu Business’in 74. sayısı ve tüm sayılarını E-Dergi olarak web sitesi www.ortadogubusiness.com adresinden okunabilir, sayfalarını mail atabilir, yazıcıdan çıkış alınabilir ve sosyal medyadan paylaşılabilir.
Hedefimiz Ortadoğu Ülkeleri ile Türkiye arasındaki ticareti geliştirmek
Hedeflerinin öncelikle, Ortadoğu ülkeleri ile Türkiye arasındaki ticareti geliştirmek olduğuna dikkat çeken Ortadoğu Business İmtiyaz Sahibi ve Yazı İşleri Müdürü Mustafa Osanmaz, “Türkiye’nin komşu ülkelerle vizeyi kaldırması ile Suriye ve Irak’ı kendimize hedef seçtik. Bu nedenle dergimizi Türkçe ve İngilizce yayınlamaya başladık. Bu durum bize büyük artı değer kazandırdı. Komşu ülkelerdeki büyükelçilikler, bölge Valileri, ticaret ve sanayi odaları ile birçok firma dergimize 14 yıldır büyük ilgi göstererek yakından takip ediyorlar. Özellikle bazı haberlerinde Arapça ve Farsça olarak verilmesi yönündeki talepler üzerine Ortadoğu Business’i 2. sayıdan itibaren Türkçe-İngilizcenin yanı sıra Arapça-Farsça olarak da yayınlamaya başladık. Dergimizin içeriğini ön kapakta Türkçe-İngilizce, arka kapakta ise Türkçe-Arapça olarak vermeye başladık. İran ile alakalı haberlerimizi de Farsça–Türkçe olarak yayınlamaya devam ediyoruz. Önemli görülen ve bölge ülkeleri için ticaretin geliştirilmesinde rol oynayacak haberlerimizi her sayımızda 4 ayrı dilde yayınlıyoruz” diye konuştu.
Her sayımız sabırsızlıkla bekleniyor
Mustafa Osanmaz, 2 ayda bir yayınlanan Ortadoğu Business dergisinde Türkiye’den, Gaziantep’ten ve komşu ülkelerden ekonomi ve şirket haberlerine, bölgenin önde gelen kişilerin makale ve görüşlerine yer verdiklerine işaret etti. Osanmaz, “Dergimize hem Türkiye genelinden, hem de Ortadoğu ülkelerinden o kadar çok yoğun talep ve ilgi var ki, her sayımız sabırsızlıkla bekleniyor” dedi.
Yayınladıkları dergi ile Ortadoğu ülkeleri ve Türkiye arasında ticari bir yakınlaşmaya katkı sağladıklarına dikkat çeken Osanmaz, bunun önemli bir misyon ve başarı olduğunu kaydetti. Osanmaz, elde ettikleri bu başarıyı yakın zaman içerisinde uluslararası boyuta taşımak hedefinde olduğunu da sözlerine ekledi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.