ŞAHİNBEY BELEDİYESİ TESİSLERİNDE BAĞLAMA ÇALMAYI ÖĞRENİYORLAR

ŞAHİNBEY BELEDİYESİ TESİSLERİNDE BAĞLAMA ÇALMAYI ÖĞRENİYORLAR

ABONE OL
12 Mart 2024 13:43
ŞAHİNBEY BELEDİYESİ TESİSLERİNDE BAĞLAMA ÇALMAYI ÖĞRENİYORLAR
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Şahinbey Belediyesi sosyal belediyecilik anlayışı doğrultusunda her yaştan vatandaşa yönelik sanat, spor ve meslek edindirme kursları düzenlemeye devam ediyor.

Şahinbey Belediyesi’ne bağlı Kurbanbaba Gençlik Merkezi’ne kızı Hazal Karataş ile birlikte bağlama kursuna gelen Yasemin Karataş birlikte bağlama çalmakta büyük mutluluk duyduğunu ifade edip; verilen imkânlardan dolayı Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’na teşekkür ettiler.

BİZİM İÇİN ÖNEMLİ İMKANLAR

Şahinbey Belediyesi’nin bağlama kursuna gelen kızıyla birlikte bağlama çalmaktan büyük mutluluk duyduklarını belirten Yasemin Karataş “Kızım önerisiyle bağlama kursuna başladım. Oda bağlama kursuna geliyordu. Bende onunla birlikte kursa gelip giderken, kursa başladım. Daha önce de büyük kızımı kursa göndermiştim ve baya başarılı oldu. Çocuklarımın başarısını görünce bende gururlandım ve bende de öğrenme azmi başladı. Evde yaşadığımız yorgunluğu, Kurbanbaba Gençlik Merkezi’ne gelerek atıyoruz. Bizlere bu imkanı sunan Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu’na teşekkür ederim” dedi.

Yunus Emre Milkenli kendisine verilen bağlama eğitiminden memnun olduğunu ifade ederek “İki aydır Kurbanbaba Gençlik Merkezi’ndeki bağlama kursuna geliyorum. Güzel bir eğitim alıyorum ve her geçen gün daha da ilerletiyorum. Bağlama benim için kelimelerin notalara dönüşmüş hali oluyor” dedi.

Kurbanbaba Gençlik Merkezi’ne gelmenin kendisini mutlu ettiğini ifade eden Fatoş Çoban ise “Bağlama kursuna geçen senede gelmiştim. Benim için Kurbanbaba Gençlik Merkezi tam bir eğitim alanı. Bağlama çalmayı seviyorum. Bizlere bu imkânı sunan Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu’na teşekkür ederim” dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.