ŞAHİNBEY BELEDİYESİ’NDEN ÇİFTÇİLERE 11.196.000 FİDE

ŞAHİNBEY BELEDİYESİ’NDEN ÇİFTÇİLERE 11.196.000 FİDE

ABONE OL
16 Ocak 2023 20:03
ŞAHİNBEY BELEDİYESİ’NDEN ÇİFTÇİLERE 11.196.000 FİDE
0

BEĞENDİM

ABONE OL

ŞAHİNBEY BELEDİYESİ’NDEN ÇİFTÇİLERE 11.196.000 FİDE

Tarıma vermiş olduğu desteklerle çiftçinin ve hayvan yetiştiricilerinin yüzünü güldüren Şahinbey Belediyesi; 7.000 tonluk hayvan yeminin ardından bu kez de 11.196.000 adet fide desteği için protokol imzaladı.

Şahinbeyli çiftçilere daha önce; buğday, arpa tohumu, gübre, hayvan yemi, fıstık ve zeytin fidanı dağıtımı yaparak büyük destek sağlayan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, 11.196.000 adet sertifikalı fide dağıtımı için Gaziantep Valisi Davut Gül, Şahinbey Kaymakamı Hayrettin Çiçek, İl Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Karayılan ile protokol imzaladı.

TARIMSAL ALANDA ÖNEMLİ PROJELER YAPILIYOR

Gaziantep Valisi Davut Gül, verilen desteklerin çiftçiler için çok önemli olduğunu belirterek “Kırsal kalkınmada Şahinbey Belediyesi’nin yaptığı çalışmalar; Türkiye’ye örnek olan uygulamalar. İmzalanan bu protokol; mutfağa giren ürünlerin bölgemizde yetiştirilmesi, çiftçinin kazanması ve birçok sektöre katkı sağlaması anlamına geliyor. Gaziantep’te ilçelerimizin hemen hemen tamamında çiftçi sayılarımız artıyor, ama Şahinbey’deki artış diğerlerine göre çok daha fazla. Bu da Şahinbey’de verilen desteğin çiftçide bir karşılılığının olduğunu gösteriyor. İnsanlar destek gördükçe toprağına da daha çok sahip çıkıyorlar. Buna katkı sunan herkese teşekkür ediyor, bundan yararlanacak çiftçilerimize de hayırlı bol kazançlar diliyorum” dedi.

ÇİFTÇİLERİMİZE 3 YILDIR FİDE DESTEĞİ SAĞLIYORUZ

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, üç yıldır çiftçilere fide desteğinde bulunduklarını belirterek “Bildiği gibi geçtiğimiz yıllarda zorlu bir pandemi dönemi geçirdik. Bu süreçte gördük ki; tarım, ulaşım sektörü ve tedarik zinciri çok önemli. Şahinbey Belediyesi olarak çiftçilerimizin tohum, gübre, yem, fide ve canlı hayvan gibi ihtiyaçlarını karşıladık. ‘İlçemizde ekilmeyen bir karış alan bırakmayacağız’ diye bir hedef koyduk. Altı yıl önce desteklere başladığımızda ekili alan miktarı 80.000 dekar iken, 300.000 dekara çıktı. Şuanda ekilmeyen bir alan kalmadı. İmzaladığımız bu protokolle çiftçilerimize 11.196.000 adet fide desteği sağlayacağız. Çiftçilerimize bu desteği sağlıyoruz. Yerel tohumlarımızı Antalya’da özel seralarda fide olarak ürettirip yerli tohumu yaygınlaştırarak bölgemizin de damak zevkine uygun domates, biber, patlıcan, salatalık, karpuz ve kavun fidelerini çiftçimize dağıtıyoruz. Bu anlamda çiftçilerimizden olumlu dönüşler aldık. . Desteklerinden dolayı Valimiz Davut Gül’e, Şahinbey İlçe Kaymakamımız Hayrettin Çiçek’e, İl Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Karayılan’a ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

ÇİFTÇİLERİMİZE ÇOK CİDDİ DESTEKLER VERİLİYOR

İl Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Karayılan, verilen destekle çiftçilerin önemli bir ihtiyacının giderildiğini belirterek “Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu’nun çiftçilere ve hayvan yetiştiricilerine yaptığı hizmetler saymakla bitmez. Çok ciddi yatırımlar yapılıyor. Bu destekle çiftçilerimizin önemli bir ihtiyacı giderilmiş oldu. Verdiği desteklerden dolayı Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu’na ve ekibine teşekkür ediyorum” dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.