ŞAHİNBEY DENEYAP ATÖLYELERİ GELECEĞİN BİLİM ADAMLARINI YETİŞTİRİYOR

ŞAHİNBEY DENEYAP ATÖLYELERİ GELECEĞİN BİLİM ADAMLARINI YETİŞTİRİYOR

ABONE OL
11 Temmuz 2023 16:45
ŞAHİNBEY DENEYAP ATÖLYELERİ GELECEĞİN BİLİM ADAMLARINI YETİŞTİRİYOR
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Şahinbey Belediyesi tarafından Şahinbey Kongre ve Sanat Merkezi’nde oluşturulan Deneyap ve Bilim Şahinbey Atölyeleri’nde geleceğin Selçuk Bayraktar’ları yetişiyor

‘Geleceğin Türkiyesi’nin inşasında önemli rol oynayan Deneyap Atölyeleri ve bu atölyelerde eğitim alacak başarılı öğrencilerin eğitimi profesyonel eğitmenler tarafından veriliyor. İlk olarak 19 Ekim 2020 tarihi itibariyle başlayan eğitimler başarılı bir şekilde sürüyor.

ÖNEMLİ PROJELERE İMZA ATILIYOR

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu tüketen değil üreten ve geliştiren Türkiye için önemli projelere imza atıldığını belirterek, “Dünyada söz sahibi olma yönünde önemli adımlar atan hükümetimiz, üreten nesiller yetiştirebilmek için Deneyap Atölyeleri oluşturdu. 2053, 2071 yılı hedefleri diye baktığınız zaman teknolojiyi kullanıp üreten öğrencilere, bireylere ihtiyacımız var. Deneyap atölyelerini kazanan öğrencilerimiz ilk yıllarında tasarım ve üretim. İkinci yıllarında robotik kodlama, elektronik programlama ve nesnelerin interneti,  daha sonra kendi seçtikleri alanda; ileri kodlama, siber güvenlik yapay zeka, nano teknoloji malzeme, havacılık, uzay teknolojileri gibi eğitimler görüyorlar. Bunların hepsi geleceğin dünyasını şekillendirecek teknolojiler. Öğrencilerimiz üçüncü yıllarında ise tamamen serbest şekilde kendi projelerini yapacaklar” dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.