SANKO Üniversitesi Hastanesi Genel Müdürü Dr. Sermet Kileci, 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımlad
  • Gaziantep Portal
  • Gündem
  • SANKO Üniversitesi Hastanesi Genel Müdürü Dr. Sermet Kileci, 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımlad

SANKO Üniversitesi Hastanesi Genel Müdürü Dr. Sermet Kileci, 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımlad

ABONE OL
14 Mart 2023 13:11
SANKO Üniversitesi Hastanesi Genel Müdürü Dr. Sermet Kileci, 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımlad
0

BEĞENDİM

ABONE OL

14 MART TIP BAYRAMI MESAJI

-SANKO ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ GENEL MÜDÜRÜ DR. KİLECİ: “SAĞLIK ÇALIŞANLARI DEPREMZEDELERİN YARALARINI SARMAK İÇİN GECE GÜNDÜZ GÖREVLERİNİN BAŞINDAYDI”

SANKO Üniversitesi Hastanesi Genel Müdürü Dr. Sermet Kileci, 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Dr. Kileci, sağlık çalışanlarının depremzedelerin yaralarını sarmak için gece gündüz görevlerinin başında olduğuna dikkat çekti.

Gaziantep’in de dahil olduğu 11 ili etkileyen, yaklaşık 13,5 milyon insanın etkilendiği deprem felaketinde sağlık çalışanlarının büyük bir rol üstlendiğini söyleyen Dr. Kileci, mesajını şöyle sürdürdü:

“Ailelerimizi, yakınlarımızı, sevdiklerimizi kaybettik. Hastanemizde görev yapan sağlık çalışanlarımızdan da maalesef kaybettiklerimiz oldu. Deprem felaketinden bugüne kadar başta hekimlerimiz, hemşirelerimiz ve tüm sağlık çalışanlarımızın canhıraş çabalarıyla depremden etkilenen vatandaşlarımızın hayatlarına mucizevi dokunuşlara tanık olduk.

Şehrimizde ve çevre illerde depremden etkilenen vatandaşlarımıza kapılarımızı depremin ilk anından itibaren açtık. Yüzlerce depremzedemizin tedavisi için var gücümüzle çalıştık. Yaraları birlikte sarmak için el ele verdik.

Büyük bir sorumluluk üstelenerek, görevlerini en iyi şekilde yerine getirmek için her zorlu şartta olduğu gibi deprem felaketinde de ailesini, yakınlarını bırakarak gece-gündüz demeden büyük gayret sarf eden tüm sağlık çalışanlarına 14 Mart Tıp Bayramı vesilesiyle bir kez daha teşekkür ediyorum.”

Dr. Kileci, “Deprem felaketinde hayatını kaybeden sağlık çalışanlarımız ile vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine ve yakınlarına başsağlığı ve sabır, yaralılara acil şifalar diliyorum” diyerek mesajını sonlandırdı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.