SANKO ÜNİVERSİTESİ ÖĞRETİM ÜYESİ PROF. DR. ERGUN’A “YILIN SAĞLIK KAHRAMANI ÖDÜLÜ” VERİLDİ
  • Gaziantep Portal
  • Gündem
  • SANKO ÜNİVERSİTESİ ÖĞRETİM ÜYESİ PROF. DR. ERGUN’A “YILIN SAĞLIK KAHRAMANI ÖDÜLÜ” VERİLDİ

SANKO ÜNİVERSİTESİ ÖĞRETİM ÜYESİ PROF. DR. ERGUN’A “YILIN SAĞLIK KAHRAMANI ÖDÜLÜ” VERİLDİ

ABONE OL
10 Mayıs 2023 14:46
SANKO ÜNİVERSİTESİ ÖĞRETİM ÜYESİ PROF. DR. ERGUN’A “YILIN SAĞLIK KAHRAMANI ÖDÜLÜ” VERİLDİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

YILIN SAĞLIK KAHRAMANI ÖDÜLÜ

PROF. DR. NEVİN ERGUN: “KAHRAMAN SPORCULARIMIZIN KAHRAMANI OLARAK ALDIĞIM BU ÖDÜL BENİM İÇİN ÇOK ÖZEL BİR YERE SAHİPTİR”

SANKO Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon (FTR) Bölüm Başkanı Prof. Dr. Nevin Ergun, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Türkiye Spor Yazarları Derneği’nin ev sahipliğinde düzenlenen Engelsiz Ödül Töreninde “Yılın Sağlık Kahramanı” ödülüne değer görüldü.

İstanbul Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen törende ödülünü alan Prof. Dr. Ergun, “Kahraman sporcularımızın kahramanı olarak aldığım bu ödül benim için çok özel bir yere sahiptir” dedi.

Engelli sporları alanında 33 yıldır öncü olmaya çalıştığını ve bu hizmetlerine karşılık ilk defa ödül aldığını belirten Prof. Dr. Ergun, “1990 yılında Ankara’da yapılan spor şurasında ilk defa ‘Engelliler Spor Yapabilir’ bildirisiyle başladığım bu anlamlı yolculuğum bugüne kadar geldi” diye konuştu.

Prof. Dr. Ergun, “Bir Türk kadını, akademisyen ve bir anne olarak bu işin mutfağında çalıştığım ve bu ödüle layık görüldüğüm için onurlu ve gururluyum. Hayatta hiçbir engel spor yapmaya engel değildir. Yeter ki bu işi gönülden ve isteyerek yapalım” ifadelerini kullandı.

SANKO Üniversitesi FTR Bölümü olarak toplumda engelli bireylerin yeterlilikleri ve yetenekleri hakkında farkındalık oluşturmak ve bu konuda öğrencilerine gerekli eğitimi vermenin en büyük hedefleri arasında yer aldığını vurgulayan Prof. Dr. Ergun, bu bilinçle kamu kurum ve kuruluşlarıyla iş birliği içinde hareket etmeyi ve toplum sağlığını korumaya yönelik yapılan tüm çalışmaları önemseyip destek verdiklerine dikkat çekti.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.