TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: “İstikrarı Güçlendiren Adımları Olumlu Buluyor ve Destekliyoruz”
  • Gaziantep Portal
  • Ekonomi
  • TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: “İstikrarı Güçlendiren Adımları Olumlu Buluyor ve Destekliyoruz”

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: “İstikrarı Güçlendiren Adımları Olumlu Buluyor ve Destekliyoruz”

ABONE OL
23 Aralık 2021 14:47
TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: “İstikrarı Güçlendiren Adımları Olumlu Buluyor ve Destekliyoruz”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

TOBB BAŞKANI M. RİFAT HİSARCIKLIOĞLU:

-“TÜRK LİRASI’NA GÜVEN TESİS EDEN VE İSTİKRARI GÜÇLENDİREN ADIMLARI GAYET OLUMLU BULUYOR VE DESTEKLİYORUZ”

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ilan ettiği ekonomiye destek paketini değerlendirirken, “Sayın Cumhurbaşkanımızın ilan etmiş olduğu ekonomiye destek paketi, reel sektör tarafından çok olumlu şekilde karşılanmıştır. Atılan adımlar yerinde olmuş ve moralleri düzeltmiştir” dedi.

Çeşitli temaslarda bulunmak için geldiği Gaziantep’te konuşan Hisarcıklıoğlu, alınan önlemlerle döviz kurlarındaki aşırıya kaçan olağandışı yükselişlerin önüne geçildiğini belirterek, mali piyasalarda istikrarın arttığını söyledi.

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, yapılan açıklamanın, piyasalardaki etkisini de pozitif olarak gösterdiğini belirterek şöyle konuştu:

“Türk Lirasına güveni tesis eden ve istikrarı güçlendiren adımları gayet olumlu buluyor ve destekliyoruz. Asgari Ücret vergi indiriminin herkese uygulanma kararı, KDV düzenlemesiyle iadelerin hızlandırılacak olması, Kurumlar Vergisi indirimi ve yeni Kredi Garanti Fonu paketini çok önemli ve faydalı görüyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın Türkiye ekonomisinin serbest piyasa kuralları içinde yoluna devam edeceğini vurgulaması çok önemliydi. Zira birilerinin özellikle sanal ortamda yaymaya çalıştıkları dedikoduların önüne geçilmiş oldu.”

Türkiye ekonomisinin gücünün, teşebbüs hürriyeti ve girişimci gücünden geldiğini kaydeden Hisarcıklıoğlu, “İşte Gaziantep’te bunun en büyük kanıtıdır. 365 oda ve borsamız Türkiye’nin gücüne her zaman inandı, inanacak. Türkiye’ye yatırım yapanlar hep kazandı, inşallah bundan sonrada yatırım yapanlar ve ülkemize güvenenler hep kazanacak” şeklinde konuştu.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.