YENİDEN REFAH PARTİSİ GAZİANTEP’TE FIRTINA GİBİ ESİYOR

YENİDEN REFAH PARTİSİ GAZİANTEP’TE FIRTINA GİBİ ESİYOR

ABONE OL
1 Mayıs 2023 19:06
YENİDEN REFAH PARTİSİ GAZİANTEP’TE FIRTINA GİBİ ESİYOR
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yeniden Refah Partisi Gaziantep Milletvekili Adayları Şükrü Yılmaz ve Sedat Yıldız Times Of Turkey Yayın Gurubunu ziyaret ederek siyaset gündemi ve seçim çalışmaları hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Times Of Gaziantep ve Gaziantep Haber Portalı gazetesini ziyaret eden Yeniden Refah Partisi Gaziantep Milletvekili Adayları Şükrü Yılmaz, Sedat Yıldız ve Gaziantep İl Teşkilatı yöneticileri, Genel Yayın Koordinatörü Gazeteci/Yazar Hamza Mercanoğlu’na gündeme dair açıklamalarda bulunarak, partilerinin Gaziantep’te ki seçim çalışmaları hakkında bilgi verdiler.

HALKIN İLGİ ODAĞIYIZ. TBMM’DE GURUP OLUŞTURACAĞIZ

2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimlerinde, Yeniden Refah Parti’sinin TBMM’de gurup oluşturacak Milletvekili sayısını geçeceğini söyleyen Gaziantep Milletvekili Adayı Şükrü Yılmaz; “Partimize büyük teveccüh var. Saha da vatandaşlarımızla bir araya geldiğimizde Yeniden Refah Partisi’ne büyük bir özlem duyulduğunu müşahade ediyoruz. Halkımızın olağanüstü ilgisinin sandığa yansıyacağını düşünüyoruz. Bu seçimin sürpriz partisi biz olabiliriz” Diyerek sözlerini şöyle sürdürdü:

KADIN HAKLARINA DEĞİL, LGBT VE İSTANBUL SÖZLEŞMESİNE KARŞIYIZ

“Parti olarak kurulduğumuz günden bu yana ilkelerle hareket etmeyi prensip haline getirdik. Siyasette sevgi ve nezaket dilini benimsedik ve bütün çalışmalarımızı bu prensip üzerine bina ettik. Biz doğru yapılan her şeyi destekliyoruz, yanlış olan fikir ve icraatların karşısında duruyoruz. Bu kimden gelirse gelsin. Bizden olmayan haindir anlayışını tasvip etmiyoruz. İlkelerimiz ve kırmızı çizgilerimiz bellidir. Vatan, Bayrak, Ezan ve kutsal değerlerimiz vazgeçilmez ve tartışılmaz değerlerimiz, aynı zamanda en kalın kırmızı çizgilerimizdir. Ülkemizde son yıllarda aile yapısını tehlikeye atan gelişmeler hızla yaygınlaştı. Bunların en başında LGBT gelmektedir. İnanç ve kültürümüze tamamen zıt olan bu zihniyetin ülkemiz çocuklarını ve kutsal aile yapımızı zehirlemesine asla müsaade etmeyiz ve bunun her zaman karşısında olacağız. 6284 ile ilgili açıklamalarımız özellikle muhalefet tarafından manipüle edilerek sanki kadın haklarına karşıymışız gibi gösterilmeye çalışıldı. Bu tamamen bir yanıltmadır. Bizim için kadın hayatın merkezindedir. Kadınlarımızın can güvenliği, izzet ve onurları bizim için en kutsal alandır. Bizim karşı olduğumuz ömür boyu nafaka konusundaki haksızlıktır. Bir erkek on beş gün, bir ay veya birkaç yıl evli kaldığı kadınla ayrıldıktan sonra ömür boyu nafaka ödemeye mahkum ediliyor. Biz buna karşıyız. Burada kadını koruma adı altında erkeğe ömür boyu haksızlık yapılmaktadır. Biz buna karşıyız “ Dedi.

Yılmaz, “Neden Millet ittifakında değil de, Cumhur İttifakında yer aldınız?” Sorusunu şu şekilde yanıtladı:

MİLLET İTTİFAKI YABANCI GÜÇLER TARAFINDAN DİZAYN EDİLDİ

“Millet İttifakı ile ilkelerimiz, söylemlerimiz ve fikirlerimiz uyuşmuyor. Özellikle LGBT ve İstanbul sözleşmesi gibi konularda bir fikir birliğimiz yok. Muhalefetin eylem ve söylemlerine bakıldığında dışardan dizayn edildiğini düşünüyoruz. Merhum Necmettin Erbakan hocamızın ömrü Siyonizm ile mücadeleyle geçti. Genel Başkanımız sayın Fatih Erbakan, aynı misyonu yüklenerek davasına sahip çıktı ve parti olarak en büyük varlık sebebimiz siyonizmle mücadele etmektir. Millet İttifakının içinde bulunduğu durum ve paydaşları kendi arzularıyla bir araya gelmediler bilakis bunları bir araya getiren bazı güçler var. Cumhur İttifakı ile asgari müştereklerimiz var. Milli bir duruş, vatan, Bayrak ve kutsal değerlerimiz konusunda müştereklerimiz bizi Cumhur İttifakıyla bir araya getirdi.” Dedi.

YILDIZ; SİYASETE NEZAKET GETİRECEĞİZ!

 

Yeniden Refah Partisi Gaziantep Milletvekili Adayı Sedat Yıldız, eski siyasetçilerin yumuşak üslubuna özlem duyulduğunu belirterek şunları söyledi:

“Rahmetli Erbakan, Demirel, Ecevit ve Türkeş, bir televizyon programına katıldıklarında kendilerine verilen süre içerisinde parti görüşlerini ve yapacakları hizmetleri saygılı bir dil kullanarak anlatırlardı. Vatandşımız, günümüz siyasetinde o üslup ve nezaketi özlüyor. Biz parti olarak Genel Başkanımız Fatih Erbakan’ın söylediği gibi “Siyasette nezaketi benimsiyoruz.”

HEDEFİMİZ GAZİANTEP’TEN BİR DEĞİL, BİRKAÇ MİLLETVEKİLİ

Seçim çalışmaları sırasında halkın büyük ilgisiyle karşılaştıklarını söyleyen Yıldız, Gaziantep İl Teşkilatı olarak Gaziantep’ten bir değil, birkaç Milletvekili çıkartmak olduğunu söyleyerek şöyle devam etti;

“Biz sadece seçim günlerinde değil, kurulduğumuz günden bu yana sahada vatandaşımızla birlikteyiz. Halkımızın bize olan sevgi ve güveninin farkındayız. Bu güven duygusu bizim için çok önemli zira, siyasette en önemli şey halka güven verebilmektir. İnanıyor ve umuyoruz ki, halkımızın bu güveni sandıkta kendisini gösterecek ve sadece Gaziantep’te değil, ülkemizin her yerinde büyük bir oy alarak sürpriz yapacağız. Halkımıza vaat ettiğimiz icraatları TBMM Çatısı altında gerçekleştirmek için elimizden gelen tüm çaba ve gayreti göstererek, Gazi şehrimize ve ülkemize hizmet edeceğiz inşallah.” Diyerek şöyle devam etti;

SİYONİSTLER 1996’NIN İNTİKAMINI ALDI

Siyonizmin babası olarak bilinen Thedor Herlz, 1949 yılında İsrail’in kuruluşunu Basel’den ilan etmişti. Merhum Erbakan Hocam buna Yüz yıl sonra 1996 yılında yine Basel’den İslam Birliğini açıklayarak cevap vermişti.

Geçtiğimiz aylarda Millet İttifakının Cumhurbaşkanı Adayı sayın Kılıçdaroğlu’nun adaylığı, Erbakan Hocamızın mirası olan Saadet Partisi’nin önünden ve Saadet Partisi’nin Genel Başkanı Karamollaoğlu tarafından bizzat açıklandı. Bu açıklama Saadet Partili kardeşlerimiz başta olmak üzere tüm Milli Görüş camiasını derinden yaraladı. Zira bu, Siyonistlerin, Merhum Erbakan hocamızın Basel’deki hamlesine bir karşı hamle oldu ve ne hazindir ki, bunu da bizzat kendi kurduğu partinin önünde yaptırdılar.” Dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.