Yeniden Refah Partisi’nden HÜDA PAR’a ziyaret

Yeniden Refah Partisi’nden HÜDA PAR’a ziyaret

ABONE OL
1 Aralık 2022 15:08
Yeniden Refah Partisi’nden HÜDA PAR’a ziyaret
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yeniden Refah Partisi Gaziantep İl Başkanı Sedat Yıldız, yönetimi ile birlikte HÜDA PAR Gaziantep İl Başkanlığını ziyaret etti.

Yeni yerine taşınan HÜDA PAR Gaziantep İl Başkanlığına “hayırlı olsun” ziyaretleri devam ediyor. Bu kapsamda Yeniden Refah Partisi Gaziantep İl Başkanı Sedat Yıldız ve yönetimi, HÜDA PAR Gaziantep İl Başkanlığına “hayırlı olsun” ziyaretinde bulundu.

Yeniden Refah Partisi Gaziantep İl Başkanı Sedat Yıldız ve beraberindeki heyeti HÜDA PAR Gaziantep İl Başkanı Faruk Göçer ve yönetimi karşıladı.

Oldukça samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette, Türkiye ve Gaziantep gündemine dair gelişmeler hakkındaki görüş alışverişinin yanı sıra Karkamış saldırısı, ekonomi sıkıntılar, artan uyuşturucu sorunu, aile kurumunun durumu ve yaklaşan seçimler konuşuldu.

Türkiye’de ekonomik sorunların gündemin birinci maddesini oluşturduğuna dikkat çekilen ziyarette uyuşturucu bataklığına düşen gençlerin ve çocukların bu bataklıktan kurtarılması için herkesin bir an önce üzerine düşen görevi yerine getirmesi çağrısında bulunuldu.

Aile kurumuna sahip çıkılması çağrısında da bulunulan ziyarette siyasi partilerin hizmet endeksli ve halkın menfaatini öncelemesi gerektiği konuşuldu.

“HÜDA PAR müspet bir siyasi anlayış ortaya koymaktadır”

Siyasetin halkın ve memleketin menfaati için yapılması gerektiği belirtilen ziyarette konuşan HÜDA PAR Gaziantep İl Başkanı Faruk Göçer, “HÜDA PAR parti İslam ölçüler içerisinde hareket eden ve bu anlamda siyaset yapan bir partidir. HÜDA PAR, kamplaşmanın, kutuplaşmanın, ötekileştirmenin ve düşmanca yapılan bir siyasetin dışında herkesin de takdir ettiği ve edeceği müspet bir siyasi anlayış ortaya koymaktadır. Biz, yanlışa yanlış, doğruya doğru demekteyiz. Yanlış da kimden gelirse gelsin karşı duran bir partiyiz.” dedi.

“Siyaset halk için yapılmalıdır”

“Siyaset halk ve memleketin menfaati için yapılır” diyen Göçer, “Menfaatsiz, çıkarsız, millete hizmet için, hakkın rızasına kavuşmak uğruna siyaset yapmaya çalışıyoruz. Her zaman menfaatsiz bir siyaset yürütüyoruz. Biz, ‘memleket doğru bir şekilde yöneltilsin, doğru ilkelerle yöneltilsin’ diyoruz. Bizim için memleketin kim tarafından yönetildiği değil, nasıl yönetildiği önemlidir. Biz, ‘memlekette adalet, hak, hukuk, refah düzey hâkim olsun, haksızlıklar, hukuksuzluklar ve yanlışlar engellensin’ diyoruz. Bu anlamda diyoruz ki; siyaset halk için yapılmalıdır.” ifadelerini kullandı.

Yeniden Refah Partisi Gaziantep İl Başkanı Sedat Yıldız ise siyasetin zor bir meslek olduğunu ancak “Halka hizmet Hakka hizmet” anlayışı içerisinde ülkesine ve milletine hizmet etme bilinci ile çalışılınca tüm zorlukların üstesinden gelindiğini ifade etti.

“Ekonomik sıkıntıların çözümünden yanayız”

Ekonomik sıkıntılara dikkat çeken Yıldız, “Bu krizler biraz daha şiddetlenecek. İktidar tarafından artık bir çözüm üretilmesi lazım. Biz bu ekonomik sıkıntıların çözümünden yanayız. Bu iktidar gitsin de yerine kim gelirse gelsin mantığıyla siyaset yapmıyoruz. Evet, bu iktidar değişmeli ancak sistemin ve güzergahın da değişmesi lazım. Şoförü değil, sistemi değiştirmemiz lazım.” diye konuştu.

Yıldız, medyanın ve anket firmalarının HÜDA PAR’ı ve Yeniden Refah Partisi’ni görmezden geldiğini de sözlerine ekledi.

Uyuşturucu sorununa da değinen Yıldız, Gaziantep’te uyuşturucu kullanım yaşının 9-10 yaşına kadar düştüğünü iddia etti.

Yıldız, “Bizim siyaset anlayışımızda ‘halka hizmet Hakka hizmettir’ anlayışı var. Önemli olan iktidar olmak değil, muhalefette de olsan istikamet üzere siyaset yapabilmektir. HÜDA PAR’ı ailemiz olarak görüyoruz, İl Başkanlıklarını da kendi evimiz olarak görüyoruz. Amaç İslam’a, Allah’ın davasına hizmet edebilmektir. Ayeti kerime de de geçtiği gibi Allah nurunu tamamlayacaktır. Önemli olan bizim ne yaptığımızdır.”

Göçer, Yeniden Refah Partisi Gaziantep İl Başkanı Sedat Yıldız ve yönetiminin ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Yıldız ve yönetimine nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.

Yıldız da gösterdikleri nazik misafirperverlikten dolayı Göçer’e ve yönetimine teşekkür ederek çalışmalarında başarılar diledi.

Yıldız ziyaretin sonunda Göçer’e Elif tablosu hediye etti.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.