Yeşil vadi üç katlı köprülü kavşak adım adım yükseliyor

Yeşil vadi üç katlı köprülü kavşak adım adım yükseliyor

ABONE OL
28 Ağustos 2022 13:19
Yeşil vadi üç katlı köprülü kavşak adım adım yükseliyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu geçtiğimiz günler içerisinde temeli Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum tarafından atılan Yeşilvadi Üç Katlı Köprülü kavşağın inşaat çalışmalarını yerinde inceledi.

 

Şehir trafiğine nefes aldıracak olan Yeşilvadi Üç Katlı Köprülü Kavşak projesinin inşaat çalışmaları 7/24 devam ederken, Başkan Mehmet Tahmazoğlu, çalışmaların son durumu ile ilgili bildi aldı.

 

 

CUMHURİYETİMİZİN 100 YILINA YAKIŞIR BİR ESER

Yeşilvadi Üç Katlı Köprülü Kavşak çalışmalarının tüm hızı ile devam ettiğini ifade eden Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, “Yeşilvadi Üç Katlı köprülü Kavşak çalışmalarımız 7/24 hızlı bir şekilde devam ediyor. Viyadüklerin ön germeli 42 prefabrik kirişlerin atılma çalışmaları devam ediyor. Bunları en kısa süre içerisinde tamamlayarak Eylül ayı içerisinde Yeşilvadi Üç Katlı Köprülü Kavşağımızın asfaltlama çalışmalarına başlayacağız. Buradaki asfaltlama çalışması sadece köprülü kavşakla sınırlı olmayıp 6 km uzunluğunda 40 metre genişliğinde bulvar açtığımız için 40 günlük asfaltlama çalışması yapacağız. Bununda hazırlıklarını tamamladık. Daha öncede ifade ettiğim gibi 29 Ekim’de Cumhuriyetimizin 100. yılına girerken Cumhuriyetimize ve Gaziantep’imize güzel bir hediye ile girmiş olacağız. Yeşilvadi Üç Katlı Köprülü Kavşağımızın Gaziantep’imize ve Şahinbey’imize hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

 

3 KATLI KÖPRÜLÜ KAVŞAKTA 1453 DAMGASI

Şahinbey Belediyesi tarafından yaptırılan Üç Katlı Köprülü Kavşak’ta Fatih Sultan Mehmet’in İstanbul’u fethettiği tarihi simgeleyen 1453 tane fore kazık çakıldı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.