Büyükelçi Sapiyev Hububatçıları Kazakistan’a Yatırım Yapmaya Çağırdı

Büyükelçi Sapiyev Hububatçıları Kazakistan’a Yatırım Yapmaya Çağırdı

ABONE OL
7 Eylül 2022 12:38
Büyükelçi Sapiyev Hububatçıları Kazakistan’a Yatırım Yapmaya Çağırdı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kazakistan’ın Ankara Büyükelçisi Yerkebulan Sapiyev Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri hizmet binasında Güneydoğu Anadolu Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Celal Kadooğlu ve yönetim kurulu üyelerini ziyaret ederek Kazakistan’da ki yatırım fırsatları hakkında bilgiler verdi.

GAİB hizmet binasında Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri hizmet binasında Güneydoğu Anadolu Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği  yönetim kurulu üyeleriyle bir araya gelen Kazakistan’ın Ankara Büyükelçisi Yerkebulan Sapiyev ülkesi hakkında bilgiler verdi. Kazakistan’ın Türk yatırımcılar için büyük fırsatlar barındırdığını ifade eden Kazak Büyükelçi Yerkebulan Sapiyev Gaziantep’in kendileri için büyük önem taşıdığını ve Gaziantepli yatırımcıları her alanda Kazakistanda görmek istediklerini belirterek Gaziantepli sanayici ve iş adamlarına övgüler yağdırdı. Ziyaretten duydukları memnuniyeti  dile getiren Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri hizmet binasında Güneydoğu Anadolu Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Celal Kadooğlu ve TİM Sektör Kurulu Başkanı Ahmet Tiryakioğlu ise Kazakistan’ın kendileri için dost ve kardeş bir ülke olduğunu, iki ülke arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi ve karşılıklı ticaretin artırılması için ellerinden gelenleri yapacaklarını ifade ettiler. Yapılan karşılıklı görüş alışverişinin ardından Büyükelçi Yerkebulan Sapiyev’e günün anısına Başkan Celal Kadooğlu bir plaket takdim etti.

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.