GAHİB Başkanı Zeynal Abidin Kaplan:”Gaziantep Savunması birlik ve beraberliğin eseridir”
  • Gaziantep Portal
  • Ekonomi
  • GAHİB Başkanı Zeynal Abidin Kaplan:”Gaziantep Savunması birlik ve beraberliğin eseridir”

GAHİB Başkanı Zeynal Abidin Kaplan:”Gaziantep Savunması birlik ve beraberliğin eseridir”

ABONE OL
24 Aralık 2023 14:26
GAHİB Başkanı Zeynal Abidin Kaplan:”Gaziantep Savunması birlik ve beraberliğin eseridir”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Güneydoğu Anadolu Halı İhracatçıları Birliği (GAHİB) Başkanı Zeynal Abidin Kaplan, Gaziantep’in düşman işgalinden kurtuluşunun yıldönümü nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.

Milli Mücadelenin sembol şehirlerinden biri olan Gaziantep’in düşman işgalinden kurtuluşunun 102. yıldönümünü büyük bir coşku ve gururla kutladıklarını belirten GAHİB Başkanı Kaplan, “Atalarımız yurdumuzu işgal etmek isteyen emperyalistlere karşı ortaya koyduğu direniş destanı ile işgalci devletlerin hain planlarını kursaklarında bırakarak tarihin akışını değiştirdi” dedi.

Başkan Zeynal Abidin Kaplan, kutlama mesajında şu ifadelere yer verdi:  “Bundan 102 yıl önce yurdumuzu işgal etmek, özgürlüğümüzü ve bağımsızlığımızı elimizden almak isteyen emperyalist güçler Antep’te hiç beklemedikleri bir direnişle karşılaştı. Antepliler, gerek asker, gerekse de cephane bakımından kendilerinden kat ve kat güçlü olan Fransızlara karşı tarihte eşine az rastlanabilecek bir destan yazdı. İşgalci güçlere karşı 11 ay oyunca büyük bir kahramanlık örneği sergileyen Antepliler, milletimizin vatanına, bağımsızlığına ve bayrağına olan bağlılığını tüm dünyaya bir kez daha gösterdi. Atalarımız bu büyük destanı birlik ve beraberlik içerisinde hareket ederek yazdı. Bizler de bugün ve gelecekte birlik ve beraberliğimizi korudukça, kardeşliğimizi daha da güçlendirdikçe ülke olarak çözemeyeceğimiz hiçbir sorun, aşamayacağımız hiçbir engel bulunmamaktadır. Bu duygu ve düşüncelerle Gaziantep’in düşman işgalinden kurtuluşunun 102. yıldönümünü coşku ile kutlarken, Türkiye Cumhuriyetinin kurcusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile vatan savunmasında hayatını kaybeden şehitlerimize yüce Allah’tan rahmet dilerim.”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.